Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sütőtököt lehet enni terhesség...

Sütőtököt lehet enni terhesség alatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok az érdekelne hogy lehet-e enni sütőtököt terhesség alatt mert ugye tartalmaz A vitamint és az nem ajánlott a terhesség alatt, jelenleg a 35hétbe vagyok és megenném szivesen a sütőtököt de nem tudodm mennyi a megengedett mennyiség így hogy van benne A vitamin

Előre is köszönöm a válaszokat😊



2023. okt. 30. 14:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet.
2023. okt. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Na, ez 15 év gyakorlattal is új volt. o.O

Lehet.

2023. okt. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem ajánlott az A-vitamin???
2023. okt. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy lehet.
2023. okt. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

3-as: Ez nekem is új, de ezt találtam: "Ügyelj azonban arra, hogy ne juttass a kelleténél több A-vitamint terhesség alatt a szervezetedbe, mert már a viszonylag kismértékű túladagolás is fejlődési rendellenességhez vezethet.

Az A-vitamin terhesség alatti hiánya viszont lassú növekedéshez, koraszülöttséghez, szemkárosodáshoz és bőrrendellenességekhez vezethet."


Kérdező, a sütőtököt biztonságos A-vitamin-forrásnak említi az általam olvasott cikk, a májat tartja kerülendőnek.


A személyes véleményem, az alapján, amit én a vitaminokról tudok, túl lehet egyeseket adagolni, de elképesztően nagy mennyiségű, xy típusú kajával, szóval, sokkal inkább hiány szokott fellépni, semmint túladagolás... Kicsit nekem ez már túlaggódás kategória.

2023. okt. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat 😊
2023. okt. 30. 18:04
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
5, kilószám kellene enni a túladagoláshoz.
2023. okt. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A sütőtökben karotin van, aminek eleve max a fele alakul vitaminná.
2023. okt. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
90%
7-es: Igen, én is ezt írtam a lényeget tekintve. Cikk ide vagy oda, pusztán kajával borzasztó nehéz túladagolni egyes vitamint, hasznos tápanyagot, mert nem bír annyit kb. senki megenni.
2023. okt. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez nekem is új volt, de a dietetikusomtól kapott listában is benne van, bár ott a máj van kiemelve, mivel az élelmiszerek közül egyedül az tartalmazza olyan mennyiségben, hogy oda kell rá figyelni. Azt írja, hogy a máj fogyasztását kerülni kell (nyilván semmi bajod nem lesz, ha eszel egy tányér resztelt májat vagy egy darabot a vasárnapi húslevesből, de ne fogyaszd heti többször), illetve, hogy a májkészítményeket, krémeket, pástétomokat is óvatosan, heti 1 alkalommal lehet, bár ott nyilván az is számít, mennyi a májtartalma. Ezt írja még: "Csukamájolaj vagy A-vitamint nagy dózisban (700 mikrogramm) tartalmazó étrendkiegészítő nem szedhető. A legtöbb várandósvitamin az A-vitamin elővitaminját, karotinoidokat tartalmaz, ezért ezek biztonsággal használhatók." Sütőtökben nincs akkora mennyiség, hogy képes legyél annyit enni belőle, ami bajt okoz. :)
2023. okt. 31. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!