Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hurkát kizárólag sertéshúsból...

Hurkát kizárólag sertéshúsból szoktak készíteni vagy más állat húsából is? Amennyiben igen, milyen állat húsából készítik még?

Figyelt kérdés

2023. nov. 2. 21:30
 1/10 anonim ***** válasza:
52%
A hurka semmilyen állat húsából nem készül. Vérből vagy májból készül.
2023. nov. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ó, értem. Köszönöm a felvilágosítást. Elnézést, nem szoktam ilyet enni.

De ezek után nem is fogok.

2023. nov. 2. 21:50
 3/10 anonim ***** válasza:
62%
Miért nem? Isteni finom.
2023. nov. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Eleve nem szerettem volna sertést enni, azért kérdeztem, hogy másból készítik-e, de sertés vért és sertésmájat sem akarom enni, nemcsak sertéshúst.

Egyébként gondolom, hogy a fűszerezése a finom.

2023. nov. 2. 22:45
 5/10 A nagy Levin ***** válasza:
100%
A skótok haggis nevű étele nagyon hasonlít a hurkára, azt birkabelsőségekből készítik.
2023. nov. 3. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm szépen. Te már ettél olyat?
2023. nov. 3. 00:39
 7/10 anonim ***** válasza:
96%

Amit az első ír, az egyszerűen nem igaz, hogy a hurkában nincsen semmiféle hús.

Valóban, főleg a belső szervekből készül a hurka, a máj, a tüdő, a szív viszont száraz lenne megfelelő zsíros részek nélkül, így bele kerül a hurkába a sertés feje, a fodorháj, esetleg némi hasaalja.

Nem a hús dominál, a hurka nem kolbász, de van benne hűs, bőr, porc, és rizzsel, esetleg árpa gyönggyel van "lazítva", az ízvilágát pedig a fűszerezéssel szabályozzák.

Azt nem igazán értem, hogy aki ódzkodik a disznóhústól, milyen hurkát képzel el.

Nincs nekem azzal problémám, ha valaki nem eszik sertéshúst, de az kb a hurkáról lemondást is jelenti.

Elméletileg el lehet készíteni baromfiól, de ahhoz az alapanyag beszerzése nem egyszerű, és kellenek bele zsíros részek, a sovány hurka valami más lehet parizer, vagy virsli.

A marha, birkazsír a faggyú, ami sokkal kellemetlenebb az emberek többségének, mint a sertészsír.

Említették a haggist, ahogy azt a skótok készítik, még az átlag magyar gyomornak is szörnyű, bár az ízlések nem egyformák, de a haggisban jelentős mennyiségű faggyú adja a zsiradékot, aminek jellegzetes íze van, és a fűszerezése is szokatlan, inkább fűszerezetlen.

Persze, azon lehet javítani, ízlés szerint.

A lényegen nem változtat, az említett ételek fő alkotó része a különböző belsőségek, még a véres hurkának is, ahhoz a vér csak egy plusz adalék, ami nem nyersen kerül bele, és a betöltött hurkát is megabálják, hőkezelik.

2023. nov. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a részletes leírást. Ment a zöld.

Nekem ez iszonyatosan gusztustalan, úgyhogy erről teljesen letettem.

Most jutott eszembe, hogy a legutóbb, amikor csirkehúst ettem, már attól is nagyon megundorodtam. Ha rágondolok, már akkor is elfog az undor.

Eddig sem sűrűn ettem húst, de úgy tűnik, hogy ezek után nem is fogok.

2023. nov. 3. 10:18
 9/10 anonim ***** válasza:
74%
A húsban semmi undorító nincs. Finom. A finnyáskodás... Na az undorító.
2023. nov. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ez nem finnyáskodás. Ha egyszerűen megundorodik az ember valamitől, akkor ez van.

Ha veled még nem volt ilyen, az a te dolgod.

Van, akinek undorító. Ennyi

Ha nem tudod felfogni, hogy azért ettem csirkét, mert akkor azt hittem, hogy jó lesz, de annak evése közben elfogott az undor, akkor nem tudod felfogni.

Annyit talán fel tudsz fogni - de nem biztos - hogy nem vagyunk egyformák.

Egyébként a test jelzi, ha nem jó neki valami. Mármint annak a teste, aki megfelelően érzékeny erre. Nyilván neked nincs ilyen.

Gyerekkoromban pl sosem bírtam megenni a fehér kenyeret. Aztán sokkal később kiderült, hogy az nekem nagyon nem jó.


De te csak húzz mindent egy kaptafára. Az ilyeneket hívják szűklátókörűnek.


Nem mondtam, hogy te ne egyél, amit akarsz, szerintem akkor te se szólj bele abba, hogy én mit tudok megenni.


Szakadj le a kérdésről, ha nem a fenti kérdésre válaszolsz.

2023. nov. 3. 14:33

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!