Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ha fehércsokoládét felolvaszto...

Ha fehércsokoládét felolvasztok és kakaóport adok hozzá, tudok belőle tejcsokoládét csinálni? Mennyi kakaóport kell hozzá kevernem?

Figyelt kérdés

dec. 3. 12:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
dec. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz az igazi, ízre biztos nem.
dec. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Kizart.
dec. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Sütibe kell csoki és nincs otthon? Más összetevő nincs amibe bele lehet keverni a kakaót?
dec. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Bonbonokhoz gondoltam így. A hozzávalók tekintetében nem látok különbséget, legfeljebb az arány nem tökéletes, de elvileg pont ezért "nem is igazi csoki a fehércsoki", nem, hogy nincs benne kakaópor, csak kakaóvaj... a kakaómassza meg minőségi csoki esetén simán kakaópor és kakaóvaj, ezért gondoltam erre.
dec. 3. 13:24
 6/8 anonim ***** válasza:
66%

Bonbon esetében pont jobban jársz a kevésbé csokis csokival, vagyis inkább a bevonó szerű csokival, mert minél igazibb, annál jobban olvad és egy bonbon esetében ez nem túl jó,főleg ha ajándéknak szánod.

A fehér csokis bonbon is szép,es a célnak megfelel.

dec. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igen, csak most olyan krémmel gondoltam, ami kevésbé jó fehérrel...

Mondjuk ez meglepett, évek óta csinálok bonbonokat, eddig valahogy mindig a fehércsokisokat volt nehezebb temperálnom :O azt gondoltam, pont a magasabb kakaóvajtartalom miatt

dec. 3. 13:38
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én innen szoktam rendelni hozzávalókat.

[link]

Ha megnézed az összetételét, pont az a magas alapanyag tartalom, ami miatt szerintem is nehezebb dolgozni vele.

De ezek tényleg jók, és finomak.

Szokott lenni néha rózsaszín csoki is 😋

dec. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!