Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Halászlé más halból, ami nem...

Halászlé más halból, ami nem ponty? Mi a bevett hal kombináció nálatok, hány darab és micsoda?

Figyelt kérdés

dec. 22. 09:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
12%
google
dec. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%
Keszeg, kárász, harcsa… mindenből lehet.
dec. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

A keresőszavakban lévő fogasból, süllőből, pl nem igazán lehet, pisztrángból se, ha már itt tartunk.

A törpeharcsa kiváló, de pl a szürke harcsának, levesbe főzve, kb. semmi íze nincs.

Keszeg, kárász szintén kiváló, bár kissé szálkásak, inkább az alapba szokták passzírozni, mint a törpeharcsát is. A busa is jó, azon hús is van.


De ha ilyen aprólékokból, mint keszeg, törpeharcsa, ponty aprólék, stb, csinálsz egy király alapot, utána abba már valóban, szinte bármi belefőzhető betétnek. A harcsa halászlé is így készül.

dec. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

1, ha elolvasnád a kérdést, látnád, hogy a szubjektív VÉLEMÉNYED és TAPASZALATAID érdekelnének, a gugli AIja meg ennyire azért nem jó, hogy megkóstolja itt nekem a karácsonyi vacsorát 🙃


Azt, hogy mit lehet látom én is, mint látod a kulcsszavak közt fel is soroltam párat.



Inkább az a kérdés, hogy HÁNY darab, és MILYEN halból kerül bele?

dec. 22. 11:46
 5/13 A kérdező kommentje:
3, köszönöm, végre valaki érti mi volt a kérdés 🤩
dec. 22. 11:50
 6/13 anonim ***** válasza:
38%
#5 bocs, h hülyén tetted fel a kérdést, nem mindenki értette és ezért számodra nem megfelelő választ adott. Tényleg nem veled van a hiba.
dec. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Harcsafilé plusz fogas.Az alapba viszont minden megy ami itthon van.Ponty,keszeg,balin,csuka,harcsa
dec. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
33%
guglizz rá te szerencsétlen
dec. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én idén Pontyból fogom patkóba(1,5kg), alaplébe meg keszeg, kárász, Paduc, szilvaorrú keszeg, jó folyami halászlé lesz!

Vegyes halat nem tudom pontosan mennyi súlyra, van egy pár darab


Amúgy a kérdésedre ha nem a ponty a domináns hal benne akkor szerintem harcsa! Persze alaplébe ugyanúgy apró vegyes hal.

dec. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 surus válasza:
100%

Nem minden halászlébe kell alaplé. (kollégámmal tartottunk versenyt, ő paszírozós alaplés stílusú, én a Néprajzi ínyesmesterség című könyvből vett dunai stílusú halászlét csináltam, Nyertem).

Fenti példák élő pontyból készültek. A kérdezőt kiegészítve kíváncsi lennék, hogy a Lidl kínálatában lévő hűtött: pontypatkó, durbincs, afrikai harcsa, makréla, lazac, busa valamelyikéből készült e már halászlé.

(vagy valaki kóstolta e már az itt kapható kész halászlét)

dec. 23. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!