Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen “furcsa” kaját/kombinác...

Milyen “furcsa” kaját/kombinációt dobtatok otthon mikor nem volt otthon szinte semmi? Az én példám lent. 😂

Figyelt kérdés

Én igazából nem tudok főzni annyira, csak tanulgatok (alapdolgok mennek azért).

Éhes voltam szóval megnéztem mik vannak itthon és tényleg szinte semmi (ez a nagybevásárlás előtt volt) de mégis akartam valamit enni. Tésztàt főztem és tojásrántottàt sütöttem, sonkáva és csípős paprikáva. Ezt összekevertem a tésztával. 😅 Oké lehet gusztustalannak hangzik de tényleg finom volt meglepő módon.


2018. máj. 8. 18:00
 1/6 A kérdező kommentje:

sonkával* csípős paprikával*

nem tudom miért maradt le az l betű

2018. máj. 8. 18:01
 2/6 anonim válasza:
100%
Mindig van otthon ramen tészta. Tudod olyan ami évekig eláll, ilyen 5 perces vízforralós. Azt megforralom aztán olajon megsütöm. Rátörök 1-2 tojcit, hogy legyen benne tápérték. Fűszert adnak hozzá. Diák vagyok, néha jó, ha az ember megebédel 500 forintból. Amikor van otthon valami husi, csirkemell ilyesmi akkor azt is bevetem.
2018. máj. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
És szerintem finom is. :)
2018. máj. 8. 18:17
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi a fura abban, amit írtál? Tojásos-sonkás tészta, ez teljesen szimplán hangzik.


Jó kérdéseid vannak, hát van nekem erre memóriám? Csak egyszerű dolgok jutnak eszembe, mint az almaszeletes tejfölös kenyér, ami pompás.


Ecetet vagy mustárt teszek egész sok ételbe. A kávéba vajat és nyers tojást (sárgája, fehérje, egész, ez változó) - fel kell habosítani, különben tényleg gusztustalan :)

S mindent nyers zöldséggel eszem. Ami pl. a sima zöldséges rántottánál még elmegy, de a lecsónál szerintem érdekes :)


De ezek sosem kényszerből, hanem élvezetből születnek, nekem mindig van itthon szinte minden, amiből főzni szoktam.


Ha nem zöldséggel vagy ecettel eszek valamit, akkor tojással. A tojást is tojással eszem, persze. Hogy is szokott lenni? Tojáslepény (kis magliszttel, szóval nem konkrétan rántotta, annál tésztásabb) tojáspörkölttel, az egy bevett ételem.

2018. máj. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

kifőtt tészta joghurtos lilahagymával

zöldborsó konzervet öntöttem a rántottába

zabpelyhes rántotta

vörösbabos, hagymás rizs

tojásos babos tészta

pirított, fűszeres szójagranulátum rizzsel

"bolonyai" löncshúskonzervből

rántott vagdalthús

mackósajtleves

Albérleteztem vagy tíz évig, sosem volt pénzem rendes kajára...

2018. máj. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Májkrémes kenyérre paradicsom helyett mandaringerezdeket raktam. Oké volt.
2018. máj. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!