Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kandírozott narancsot szeretné...

Kandírozott narancsot szeretnék készíteni, de csak hagyományos narancsom van itthon, nem pedig bio. Van valamilyen tuti módszer, hogy leszedjem a héjáról a vegyszereket?

Figyelt kérdés
Én józan paraszti ésszel úgy gondolom, hogy a forró vízben úgyis kimegy minden, de ha nem akkor van valamilyen mód, amivel le lehet szedni?

dec. 22. 19:31
 1/5 anonim ***** válasza:
79%

Én meleg vízzel és szappannal szoktam "elmosni", mintha rendesen elmosogatnám. Utána alaposan leöblítem


(Ugyan én csak reszelni szoktam a bolti narancs héját, de végülis így ugyanúgy felhasználásra kerül, még nem lett tőle semmi bajunk)

dec. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát itt az hangzik el ,hogy fogyasztásra alkalmatlan..

[link]


De hallottam már olyant is,hogy szódabikarbónával és körömkefével meg lehet tisztítani..

Mindenesetre én nem enném meg az ilyen vegyszerekkel pácolt héjat.

dec. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy a permetszert nem tudod lemosni, úgy az ilyen tartósító meg egyéb vegyszereket sem lehet eltávolítani a gyümölcs héjából, mert beszívódik.

A hő hatására pedig csak a bacik és egyéb élő káros dolgok pusztulnk el, a vegyszereknek meg se kottyan.

Én legalábbis biztos nem használnám fel így.

Ja, és annak semmi értelme, hogy "még nem lett tőle semmi bajunk", hisz ezek a szerek nem egyik pillanatról a másikra fejtik ki a hatásukat. Ez olyan, mintha azt mondanám, hogy az előbb elszívtam egy szál cigit, mégsem lett semmi bajom, nem is káros a dohányzás...

dec. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet foleg nem ilyen mennyisegben. Ha egy nagy tal sutibe kellene egy narancs heja akkor azt en meg pl beletennem. De igy hogy magat a hejat fogyasztanank igy nem



Szappannal meg semmikepp se mosd az meg karoaabb mint a vegyszerek es le se jon. Vegyel bio narancsot

dec. 23. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
ilyenre csak bio narancs ,sőt sütikbe is csak bio narancs ,bio zitrom hėja valo .
dec. 23. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!