Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Bevált, kipróbált keksz...

Bevált, kipróbált keksz receptet keresek?.

Figyelt kérdés

Vettem nagyon cuki sütiformákat, amit ki szeretnénk próbálni a gyerekekkel. Viszont nem szeretik a mézeskalácsot.

Vanílias, vagy citromos kekszre gondoltam. Olyan receptet keresek, ahol a tészta nem is lesz kemény, és meg is tartja a kiszúrt sütiformát.

Előre is köszönöm!



dec. 27. 08:53
 1/5 anonim ***** válasza:
67%
Egy egyszerű omlós tészta receptet keress.3-2-1 arány a liszt,zsiradék,cukor részére plusz2 tojássárgája nagyjából fél kg lisztre plusz pici só és fél csomag sütőpor.
dec. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Kolléganőmtől kaptam tök egyszerű pudingos keksz receptet. Én forma nélkül szoktam (golyót gyúrok, villával megnyomom a tetejét), de unokahúgom kipróbálta a süti kiszúrókkal is, és jól kijött belőle (leszámítva a hópihe mintát, de ott közre játszott a gyakorlatlansága is a témában szerintem), meg kicsit vastagra nyújtotta.
dec. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
77%

"Nem is lesz kemény és meg is tartja a formát "


Ilyen kb nincs mert a sutoportol/szodabikarbonatol lesz puha de attol megno tehat nem tartja a format. Az egyetlen kivetel a linzerteszta amit az egyes is irt de minimalisan az is no.

dec. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én a lentebbi linken található citromos keksz receptet szoktam elkészíteni, általában vajjal. Még egy 1956-ben kiadott Horváth Ilona szakácskönyvből. Szóval a vajjal való elmorzsolással kezdem a tészta elkészítését. Sütőpor helyett 1 csapott teáskanál szódabikarbónát teszek bele, és ha összeállt a tészta, a kinyújtás előtt fél órára beteszem a hűtőbe, hogy könnyebben elnyújtható legyen, ne ragadjon annyira a lisztezett vagy rizslisztezett szilikonlaphoz.

[link]

dec. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez tényleg jó, azzal ízesíted, amivel kedved van:

[link]

dec. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!