Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sajtos pogácsa tésztája...

Sajtos pogácsa tésztája meddig áll el nyersen a hűtőben?

Figyelt kérdés
Tegnap este gyúrtam be és a hűtőben van, úgy alakult hogy nem tudom ma kisutni csak holnap. Liszt van benne, margarin, tojás, tejföl és só ennyi. Ez meddig áll el hány napig?
dec. 29. 07:39
 1/10 anonim ***** válasza:
26%

Fujtató nélkül (élesztő, sütőpor)nehezen lesz pogácsa belőle esetleg sós omlós rúd.

24 órát simán elvan egyébként hűtőben a tészta

dec. 29. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
55%
A fújtató a kovácsok szerszáma, semmi keresnivalója tésztában!
dec. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Sok receptet végig néztem és nem írt bele sütőport se élesztőt
dec. 29. 08:49
 4/10 A kérdező kommentje:
De ez a tészta hány napig áll el? Liszt, margarin, tojás, tejföl, só
dec. 29. 08:53
 5/10 anonim ***** válasza:
55%
Két-három nap maximum
dec. 29. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
65%

Limara "sajtos szál" sós tésztáját szoktam elkészíteni. Mindig előtte való nap állítom össze és egy napot a hűtöben van. Van olyan is, hogy még előrébb akarok dolgozni akkor beteszem a fagyóba. Nagyon jót tesz nekik a hűtés.


Ebben sincs térfogatnövelő.

dec. 29. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
63%

Két napot még eláll. Harmst nem kockaztatnek

És nagyon finom lesz. Nem levegős hanem omlós roppanós. Akkor lenne levegos ha lenne benne eleszto vagy sutopor. De en se teszek soha mert igy tovabb friss meg nekem jobban izlik ha nincs benne egyik ss.

dec. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
2-3 nap.
dec. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm. Ma fogom tudni sütni.Azt hittem többet eláll mint 3nap mivel nincs benne hamar romlandó a tojason kívül. De a tojás is eláll tovább mint 3 nap akkor ez miben különbözik?
dec. 30. 09:00
 10/10 anonim ***** válasza:

Egyrészt a tojás feltörtelenül, az ép héjában áll el hosszabb ideig, a feltört tojás nem.

Másrészt föleg nem az a gond, hogy a tojás megromlik, hanem hogy az összegyúrt tészta elkezd erjedni.

Harmadszor, ha nem tudod megsütni a tésztát, legközelebb tedd a fagyasztóba.

dec. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!