Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kész omlós tésztából mit...

Kész omlós tésztából mit lehet készíteni?

Figyelt kérdés
Véletlenül leveles tészta helyett omlósat vettem le de csak itthon vettem észre sajnos. Linzert, islert meg sósat a quichet ismerem. Ha rákeresek a neten rendesen az omlós tészta receptjét hozta ki, de nekem a kész tésztával kéne recept. Köszi ha valaki tud valamit. Nem dolgoztam még vele amúgy ezért nem nagyon ismerek ilyen recepteket

#Kész omlós tészta
jan. 10. 15:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Pite: kisutod vakon, aztán megtoltod kb bármivel.
jan. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Fogod a tésztát, kibélelsz vele valami formát úgy, hogy pereme is legyen. Szépen megszurkálod, raksz rá sütőpapírt, arra valami nehezéket (pl. babot).


1. Elősütöd olyan 10-15 percig, majd megtöltöd bármivel, de a töltés előtt a babot meg a sütőpapírt távolítsd el. (Nekem a kedvenc töltelékem a meggybefőtt, a levét megmelegítem, és melegítés közben rakok bele keményítőt, rakok hozzá cukrot és fahéjat, aztán vissza bele a meggyet. Majd az egészet rá a pitére.) Ha maradt még tészta, azt rámorzsolgathatod a tetejére. Aztán vissza a sütőbe, kb. fél óra alatt kész.


2. A tésztát bele a formába, megszurkálod, sütőpapír, nehezék, és teljesen megsütöd. Sütés után töltöd meg bármivel. (Ezt írta az 1. válaszoló is.)

jan. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy rakás lepény, meggyes rácsos, almás, rákóci túrós...
jan. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Arra figyelj, hogy a sütési idő függ attól, hogy milyen vastagra nyújtod, általában 3-4 mm-nél ne legyen vastagabb.
jan. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Diós kosárka vagy bármilyen lepény....almás túrós.
jan. 11. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat mindenkinek!
jan. 11. 09:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!