Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A krumpli meg tud főni tejben?

A krumpli meg tud főni tejben?

Figyelt kérdés

Néha szoktam krumplipürét csinálni és mindig rossz érzés leönteni róla a vizet.

Nem tudom milyen lenne, ha házi jellegű tejben főzném meg (én mindig tejboltból veszem)

és egy nagyobb lábasban főzném, hogy kényelmesen elterüljenek. Kisebbre vágva, hogy kevesebbnek tűnjön és elég legyen hozzá fél liter tej. Ahhoz menne a só, bors, majd miután elkészült, csak a margarint kell beletenni meg a szerecsendiót.


Csak nem tudom, nem-e futna ki könnyen a tej.


jan. 10. 19:09
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
Hogy merült fel, hogy nem...?
jan. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem ez azért nem jó ötlet, mert több tejben tudod cak megfőzni, mint ami a jó állagához kellene majd. Így akkor a tejet fogod ellocsolni.

Anyukám azt szokta csinálni, hogy a főzőléből levest készít. Kolbászt meg hagymát dinsztel, ráönti a krumpli főzővizét és belekever pát felvert tojást. Én nagyon szerettem gyerekkoromban.

jan. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
25%
A tej 60 fokon ég, szóval nem igazán ajánlom.
jan. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
46%
A krumplit hosszabb ideig kell főzni 100 Celsiusz fokos vízben, viszont ezt az állapotot nem bírja ki a tej károsodás nélkül - ráadásul rendesen oda is kozmálna az edény aljára!
jan. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
58%

Én már csináltam úgy krumplipürét, hogy tejben főztem, felvette az összes tejet, nem kellett kiönteni és nagyon finom lett.


[link]

jan. 11. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
49%
Nyilván megfő abban is.csak nagyon híg lenne,valószínű kell leönteni róla tejet az pedig pocséklás.
jan. 11. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
64%

Ahogy már említették, ez egy bevett konyhai technika, azaz annak a fele része. Ugyanis azonos mennyiségű tejben és habtejszínben kell főzni, hogy igazán krémes legyen a végeredmény. Meg persze jó drága is, de valamit valamiért.


Itt épp zellerrel írják, de krumplival is ugyanúgy működik:


[link]

jan. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!