Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Pörköltet készíthetem kétféle...

Pörköltet készíthetem kétféle húsból? Sertéshúsom van itthon, lapocka és comb, összerakhatom? Egyszerre főne meg a kétféle hús?

Figyelt kérdés
2010. okt. 23. 06:47
 1/8 anonim ***** válasza:

Igen, söt a pörkölt akkor igazán finom, ha többféle húsból készül. Nyugodtan csináld igy, nem lesz semmi proble´ma belöle.

Ha mindegyik disznóhús, akkor egyszerre is puhul, ha vegyesen készitenéd pl. disznó és marhahúsból, akkor a marhát jóval tovább kell általában fözni.

2010. okt. 23. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha ugyanattól a disznótól van,akkor biztos. Ha külön vetted őket,akkor már nem. Főzd meg külön őket.
2010. okt. 23. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
54%

Az elsőhöz: a többféle hús annyit jelent,hogy sertés,marha,birka hús vegyesen,nem pedig azt,hogy az állat különféle részei vannak benne. Azért írtam,hogy nem biztos,hogy együtt fő meg,mert a disznók,aminek a húsát vetted,nem egyforma "idősek"voltak a vágáskor. Ha egészen fiatal volt az állat,az hamarabb megfől,ha viszont öregebb,akkor tovább kell főzni.

A fiatal állat húsa világos, (rózsaszín). Minél öregebb az állat,annál sötétebb,vörösebb a húsa. Ez minden tőkehúsra igaz. Erre vásárláskor is érdemes odafigyelni.

2010. okt. 23. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nyugodtan főzd meg együtt őket, finom lesz a pörkölted! A lapocka és a comb főzési ideje között nincs olyan nagy különbség, amiért érdemes lenne előfőzni bármelyiket.
2010. okt. 23. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
8.01-es a biztos megoldás. Még ha nem egy állatból van is!
2010. okt. 23. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem mehet egyben,hisz ha 2 darabban veszem a combot pl. akkor se tudhatom h egy állatbol van-e.Amugy szoktam igy főzni pörköltet!!
2010. okt. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nyugodtan főzd egybe!
2010. okt. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, akkor megpróbálom, remélem fini lesz! :)
2010. okt. 23. 09:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!