Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Rakott krumplit összerakhatom...

Rakott krumplit összerakhatom az étkezés előtt egy nappal, hogy csak be kelljen rakni a sütőbe sülni?

Figyelt kérdés
vagy összeszárad a főt krumpli vagy ilyesmi bajok?
2011. máj. 24. 18:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én rendszeresen ezt csinálom. A tejfölt nem szoktam ráönteni, mert azt beszívhatja. De az sem baj, csak a sütés előtt megint kell.
2011. máj. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy a burgonyát vízben kell hagyni, különben rettenetesen megbarnul.

Kérdésedre a válaszom ezért: nem.

De ez nem jelenti azt, hogy nincs rá más módszer csak én nem ismerem. :)

2011. máj. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A burgonya nem barnul megfőve.

Egy éjszaka alatt nem szárad ki annyira, simán össze lehet rakni.

Annyit kell belekalkulálni, hogy ha frissen pakolod össze, még meleg burgonyával, akkor 50-60 °C maghőmérséklettel kezded sütni, ha meg hűtőben állt egy napig, akkor 3 °C-ról indítod, szóval a sütési időhöz adj hozzá vagy 20 percet.

2011. máj. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
simán! Én is így szoktam
2011. máj. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi úgy csináljuk a rakott krumplit, hogy nem főzzünk meg a krumplit.

Csak simán bele kell szeletelni, összepakolni, és a végén egy nagy tejfölt elkeverni tejjel, hogy jó híg legyen, azzal leönteni, és letakarva megsütni.Sokkal finomabb, mint ha főtt krumpliból lenne készítve, mert nem olyan "száraz".Eddig mindenki ezt mondta, aki kóstolta, és most már mindenki így is csinálja :).Nem kell vele annyit feleslegesen pepecselni.Próbáljátok ki!

2011. máj. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Barna krumplis vagyok. :)

Nem mertem másnapra hagyni soha a megpucolt krumplit (pláne mikor ipari mennyiségűt hámoztam meg:)) amiatt, mert megbarnulhat.

De így, hogy most már tudom hogy csak nyersen barnul, én is kifogom próbálni főve előre készítve a tepsis krumplit!

Köszi a tippet! :)

2011. máj. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!