Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Melyik a legjobb gáztűzhely?

Melyik a legjobb gáztűzhely?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Gáztűzhely vásárlás előtt állok, rengeteget nézelődtem már az interneten, viszont sajnos nem tudom hogy milyet lenne érdemes venni.

Tudnátok nekem ebben segíteni? Nektek milyen gáztűzhelyetek van? Nekem a sütőrész az amin nagy a hangsúly.

Kombinált/indukciós tűzhely nem opció.



jan. 14. 01:25
1 2
 1/11 Törpilla57 válasza:
Mi (mármint az egész ház) nemrég váltunk le a gázról.Sajnos kénytelenek voltunk, mert túl sokba került volna a ház gázrendszerének felújítása. Én nagyon sajnáltam, mert a meglevő gáz/villany kombinált tűzhelyünket nagyon szerettem, primán működött. Nagyon bevált az Electrolux márka.Gáz főzőrész-villany sütő. A sütővel is nagyon meg voltam elégedve.
jan. 14. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
51%
Kinek mi vált be egyébként arra esküszik.Légkeveréses legyen az a lényeg.
jan. 14. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

2-es, gázosban, légkeverés? :D Millióból 1!


Kérdező, ez manapság egyre nehezebb kérdés. Olyan silány cuccokat gyártanak, hogy gázosból pláne) szó szerint, csak kevésbé szart tudsz venni.


A sütő résznél azt lenne jó tudni, hogy a gázégők hogyan helyezkednek el.

A lényege, hogy ahol a szélek felé van 2 égősor, vagy egy széles U alakban, az jobb, (egyenletesebb) mint amelyiknél csak 1 égősor van középen. A gázosokban amúgy sincs felső sütés, tehát hajlamosabbak alul égetni, azok meg különösen, ahol csak középen van égősor. Mivel a hő oldalt és hátul tudna felmenni a természetes konvekció során, ahol szélesebben helyezkednek el az égők, ott ez könnyebben megtörténik, amelyik csak középen éget, ott az összes hő az alsó lemezen kereszül áramlik fel.


A felső főző gázrózsáknál meg az elosztásd nézd.

Szerintem a közepes rózsák vannak leggyakrabban használva.

Olyan nem tudom van e, ahol a középsők vannak elől, de olyan biztosan van, hogy azok vannak hátul, a kicsi és nagy meg elől. Na ilyet biztos nem vennék.

Legyen elől egy közepes, aztán vagy mögötte, vagy átlóban a másik.

A kicsi meg a nagy meg szintén vagy egymás mögött, vagy átlóban.

Kinek mi válik be, de igazából több esetben praktikus, ha hátul van a nagy.

jan. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

Nekünk indukciós főzőlap van.

Előtte gáz volt,szerintem egy próbát megérne neked is.

Hamarabb, kevesebb energiával kész vannak az ételek+egy darab ronggyal latörlöd és nem kell kínlódni a rózsák szétszedésével.

jan. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A feleségem azt mondja, hogy a sütő mindenképp villany kell legyen. A fölső rész lehet gáz, ha már indukciós nem jöhet szóba, pedig azért odavan őnagysága. Viszont azt mondja, ha még egyszer az életben gázos sütőt kell használnia, akkor tettlegességig fajul...
jan. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Miele.
jan. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Boscht javaslom a szélesebbik változatot.
jan. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Bosch HXS59BD50
jan. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Törpilla57 válasza:
5-ös válaszolónak: teljesen igaza van a feleségednek. A sütő legyen villanyos, a légkeverés is nagyon fontos. Electrolux, ahogy ajánottam(1-esben), és nem milliókba kerül, ráadásul nagyon megbízható, jó márka, primán süt. A gázos főzőrészét is nagyon szerettem, semmi pénzért nem cseréltem volna le (de mint írtam le kellett váltunk a gázról)
jan. 15. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Azért ez milyen jelenség már, hogy ki van hangsúlyozva a kérdésben, hogy kombi kizárt, erre az első 9 válaszból 7, elektromos sütőről szól! :D
jan. 15. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!