Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kinek van igaza ? Èn úgy...

Kinek van igaza ? Èn úgy tanultam anyukàmtól 2 napig jók a főtt ételek. Utána már nem. Pàrom azt mondja van amit 5 napig is megeszik, megevett mikor külön élt.

Figyelt kérdés

Most melyik a valos? Vagy amit làttam is Tiktok oldalon. Szikra Bori is pl meg mások is, hogy 5 napra meal prepel pl csirke rizs valami szósszal de basszus milyen íze lehet egy csirkehúsnak annyi naposan?

Én vagyok indokolatlan finnyàs vagy ők terjesztik a baromságot tiktokon?


jan. 23. 12:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
97%

Én 3 napra szoktam főzni, vagyis aamit ma főzök, abból még holnap és holnapután eszek. Tehát a 3. napon valójában kb. 2x24 órás az étel.

De előfordul, hogy egy nappal később is megeszem, hűtőben van, semmi baja nem lesz. az 5. napon én már nem enném meg, de nem azért, mert akkor már biztosan romlott, csak ahogy te is mondod, LEHET (nem biztos), hogy állott íze van, és én kicsit finnyás vagyok.

De azt, hogy MINDEN étel CSAK 2 napig jó hűtve, azt szerintem túlzás kijelenteni. Van, amit még én is megeszek egy hetesen, pl. a székelykáposzta, de van, amit meg csak frissen eszek meg, pl. a mákos tészta...

jan. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
96%
Van olyan étel ami eláll 5 napig hűtőben. Természetesen nem mindegyik. Tésztafélék, tojásosételek, tejesételek nem állnak el addig de pl egy marhapörköltnek semmi baja nem lesz 5 nap alatt megfelelő tárolás esetén.
jan. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Írtam példát csirkehús szósszal és rizzsel , az az étel konkrétan?
jan. 23. 12:39
 4/17 anonim ***** válasza:
93%

Nyilván vannak ételek ami savassàga miatt tovább is eláll gond nélkül pl töltött káposzta,bolognai...

Tejszínes.gombás étel max három nap.De legjobb egy érzékszervi vizsgálat megmelegitve.

jan. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
90%

3 napig minden jó. Sok étel 4ig is. Némelyik 5ig.

A csirkehúst szósszal rizzsel tuti enném 3 napig de talán 4ig is. Ha vasarnap fozom, szerda ebedre ennem.


A hal meg a gomba amivel óvatos vagyok. Az max 2.5 nap hutoben.


De pl egy husleves 5 napig is elvan


En egyedul lakom, mindig ugy fozok hogy vasarnap fozok es szerdaig azt eszem.

jan. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, miről van szó. De hát egyik ételnél sem úgy működik, hogy 48 óráig jó, a 49. órában meg már nem.

Élelmiszereknél amúgy is jellemző a túlbiztosítás, tehát a szav. idő sem azt jelenti, hogy utána alkalmatlan lesz fogyasztásra az étel, hanem hogy nem szavatolják már a 100%-os minőségét.

jan. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
94%
Hát nyílván nem anyádnak, be is b#szna, ha minden étel csk 2 napig lenne ehető.
jan. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Nem kőbe vésett dolog a 2 nap de amiket a tiktok videókban làtok én sokallom ezt.
jan. 23. 13:27
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Egy csirkének a 6-7 nap már sok. Azt nem enném meg. Ezeket én is látom videokban

Viszont a 2 nap az extra keves, annal sokkal tovabb jo.


Nekem volt egy exem ami csak a friss etelt szerette. Ez egyeni preferencia. Nem is foztem ra, nem voltam hajlando naponta

jan. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyéni ízlés ill. szokás dolga az egész. A feleségem a másnapos ételt már nem eszi meg, akármennyi is maradt előző napról, inkább készít újat. Én mindent megeszek napok után is. Manapság megfelelő hűtési technológia mellett az étel tárolása biztonsággal megoldott több napra is.
jan. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!