Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Csirke alsócomb esetén,...

Csirke alsócomb esetén, mennyire van jelentősége a párolásnak sütés előtt (tepsiben)? Jobb lesz tőle a végeredmény?

Figyelt kérdés
Legutóbb úgy csináltam só, bors, pirospaprika, kis fokhagyma és meglocsoltam olvasztott zsírral amivel összeforgattam. Kb 40 percig sütöttem (félidőnél megfordítottam), teljesen átsült és finom lett. De néztem nagyon sok recept alapja, hogy alufóliával letakarva párolni kell és utána pirítani.Ez a módszer nálam kacsánál bevált, de a csirkénél nem tudom mennyire van jelentősége. Jobb lesz tőle az eredmény?
jan. 28. 08:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
nekünk puhább lesz tőle és omlósabb, nem szárad annyira ki. de nem szabad túlpárolni sem, mert akkor szétesik az egész.
jan. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
68%

Hát ezzel egészségesebb lesz, mert kevesebb zsiradék is elég hozzá.



A jobb meg szubjektív kategória, nyilván az olvasztott zsírnak van egy aromája, amit a gőzzel készítve nem kapsz meg, de kalóriára viszont kedvezőbb.

jan. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
87%
Puhább a hús ha fólia alatt élő van párolva.
jan. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
40 percig pároltam majd levettem a fóliát, és 225 fokon még kellett neki 30-35 perc mire szépen megpirult és roppanós lett a bőre. Tényleg más a hús állaga, kicsit puhább lett. Ígyis frankó
jan. 28. 13:09
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A csirkecombokat soha nem párolom elöre, nem teszek hozzá semmiféle zsiradékot, tökéletesen puha lesz, ha alacsonyabb höfokon kezded sütni.

A combból böven kisül annyi zsír, amennyi kell neki.

jan. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!