Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Valami jo pogácsa receptet?...

Valami jo pogácsa receptet? Esetleg házi recept?

Figyelt kérdés
2010. okt. 25. 14:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt szoktam sütni, dupla adagot, sose marad belőle másnapra :) Egy adagot írok le:

-50 dkg liszt

-25 dkg margarin

-25 dkg túró (ne a krémes, dobozos, hanem a szárazabb zacskós, de legjobb a házi)

-1 nagy poharas tejföl

-2 tojássárgája

-1-2 dl tej

-1 élesztő

-csipetnyi cukor

-só bőven (én a finomsóból 1,5-2 csapott evőkanállal is szoktam tenni, aztán gyúrás után kóstolom a tésztát)

-extrának sajt, akár bele is, de a tetejére nagyon finom


Lisztbe belekeverjük a sót, a tejbe beletesszük a cukrot, felmelegítjük (ha friss az élesztő akkor kézmelegre, ha fagyasztott akkor kicsit forróbbra) és beletesszük az élesztőt futtatni.

Míg az élesztő felfut, a lisztbe belemorzsoljuk a margarint, majd a túrót is. Aztán kis lyukat csinálunk a közepébe, beleöntjük a tejfölt, a tojások sárgáját és az élesztős tejet (meg a sajtot ha azt is szeretnél bele tenni). Jól összegyúrjuk és hagyjuk pihenni langyos helyen legalább 1 órát. Nagyjából a duplájára fog kelni.

Előkészítjük a tepsiket (gáztepsiből 2 elég ennyi mennyiséghez szerintem), legjobb ha sütőpapírt teszel alá,

Kb 2-3 centisre nyújtod, ekkor kapsz majd szép nagy, sütéskor dülöngélő, "részeges" pogácsákat, én nem szeretem a kicsiket mert kemények lesznek hamar, akár sülés közben is. Közepes méretű szaggatóval kiszaggatod, a megmaradt tojássárgájával megkened és megszórod sajttal ha szeretnéd. De még mielőtt szaggatod, késsel rácsmintát húzol bele, ilyenkor sütéskor szépen kinyílik a teteje és ropogós lesz.

Az én tepsimbe 5x6 vagy 6x6 belefér általában.

180-200 fokra előmelegített sütőben olyan 25-30 perc alatt megsül szerintem, én nem szoktam nézni az időt, hanem addig sütöm amíg az alja is szép világosbarna lesz, a teteje pedig szépen megpirul, az oldala meg nem marad fehér, hanem kicsit sárgás-barnás.

Isteni finom, a túrótól hihetetlenül puha marad sokáig is (de nálunk sose marad belőle, csak volt hogy nem voltunk itthon, vagy elmentünk nyaralni és vittünk, akkor napokig kitartott).

Remélem sikerül megsütnöd :) Mi nagyon szeretjük :)

2010. okt. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A leggyorsabb: mindig van itthon mirelit leveles tésztám (kb.180-200 Ft az aldiban, lidlben, tescoban), úgy nem érhet nagy meglepetés.

Kiengedés után lisztezett felületen kinyújtom, kiszaggatom, sóval elkevert tojással megkenem (ha sápadt a tojás, szoktam belekeverni egy csipet pirospaprikát is), reszelt sajttal és/vagy köménymaggal szórom és repül az előmelegített sütőbe, 200 fokon kb.15 perc alatt sül meg. Ennek egy hátránya van: csak frissen jó igazán, tehát mondjuk egy napra előre nem lehet vele készülni.

2010. okt. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A kedvenc oldalamon legalább 20 féle kipróbált pogácsarecept van. Mindegyikhez van egy csomó kép is. Eddig már többet is kipróbáltam és mindegyik nagyon ízlett a családomnak.

[link]

2010. okt. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek:))
2010. okt. 28. 13:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!