Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Pogácsa recept, ami a hagyomán...

Pogácsa recept, ami a hagyományos gázsütőben is jól megsül?

Figyelt kérdés

Még sosem csináltam, leírnátok részletesen?Csak eddig olvasgattam h sok mkinek a sütő miatt nem sikerült:/


És odaírnátok még h hanyas fokon?:)


2011. júl. 7. 17:26
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem a következő recept vált be (gázsütőm van, de a fokozatot megmondom őszintén nem tudom, mert nincsenek rajta számok, a közepes lángnál kicsit erősebbre szoktam venni).


1 dl langyos tejben 2-2,5 dkg friss élesztőt 1 kávéskanál cukorral felfuttatunk. 50 dkg lisztet 25 dkg margarinnal jól elmorzsolunk. Hozzáadunk 1 csapott evőkanál sót, az élesztős tejet, 1 kis doboz tejfölt. (Tojás nem kell bele!) Jól kidolgozzuk. 1 órát letakarva kelesztjük, ezután lisztezett deszkán kicsit átgyúrjuk, ujjnyi vastagra nyújtjuk és kiszaggatjuk. Megkenjük felvert tojással, megszórjuk reszelt sajttal / köménymaggal / szezámmaggal, és előmelegített sütőben kb. 25 perc alatt megsütjük. Az a lényege a pogácsáknak, hogy nem szabad túlsütni, mert kiszárad. Akkor jó, ha kettétörve még picit nyersnek tűnik a tészta.

2011. júl. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!