Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tuti sikeres kovász recept?...

Tuti sikeres kovász recept? Melyik liszt a legjobb?

Figyelt kérdés
1x próbáltam eddig sima lisztből de hiába etettem pár nap után folyton nagyon erős acetonos szaga volt, szóval inkább kiöntöttem. Egyáltalán milyen 'illatúnak' kellene lennie? :D

márc. 4. 19:28
 1/8 anonim ***** válasza:
37%
Acetonosnak.
márc. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Pedig jó lett volna, csak egy kis türelem kellet volna. Minden liszt jó hozzá.
márc. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

50 gr liszt, 50 viz

24 orat varni.

50 gr a keverekbol, 50 liszt, 50 viz.

Megint 24 ora

Megint 50 -50-50.


Ezt kb 6 napig.

Aztan lehet napi 2x etetni, reggel este. 50-50-50

Kb a 10edik napon triplazodik etetestol 8-12 oean belul, onnan hasznalhato.



Szabi a pék youtube csatornáján teljes lejátszási lista van kovásznevelésből. En is az alapjan csinalom. 3 eves most a kovaszom


A szaga kellemetlen, ecetes. Szoval valszeg jo uton jartal. Akkor van gáz ha zöld, kék, fekete vagy szürke.

márc. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Teljes kiőrlésű rozsliszt.
márc. 5. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Az elején jónak tűnt, aztán úgy 1-1,5 hét körül nem akart növekedni, nem igazán buborékolt és egyre csak összeesett, pedig azt is próbáltam hogy egy keveset kiszedtem és azt etettem😅


#3 külföldi csatorna alapján csináltam de akkor megpróbálom Szabi a pékét, köszönöm :D

márc. 5. 17:39
 6/8 anonim ***** válasza:

Egy intenzíven növő kovász 24-25 fokban 8 óránként megéhezik. Te megeteted napi 3 alkalommal?

[Általában azoknak acetonos és szúrós szagú a kovásza, akik hagyják eléhezni.]

márc. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mindig úgy kellene hogy egy keveset kiveszel és azt eteted. Ugyanannyi liszttel és vízzel. Ha pl mar 20 dekásra dagadt a kovaszod es monjduk azt eteted 30-30 grammal akkor nyilván berohad mert éhes marad
márc. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
#6 inkább 20fok körül van bent... 2x etettem
márc. 7. 08:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!