Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen könnyen elkészíthető,...

Milyen könnyen elkészíthető, tápláló, nem túl drága ételeket ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Egyedül leszek most több mint egy hónapig, konyhában nem vagyok túl jártas, de nem engedhetem meg magamnak minden nap, hogy eljárjak kajázni valahová. A szendvics meg a zacskós leves meg elég gyér több mint egy hónapon keresztül.

18/F


2010. okt. 25. 21:40
 1/4 anonim ***** válasza:
58%

Vegyél kg-os B rizst 1 pohár rizs, 2 pohár víz, 1 leveskocka, 20 percre berakod a mikroba és megfő, ha van bármilyen konzerv vagy fagyasztott zöldséged-keveréked az utolsó 5 percben kevés margarinal a rizshez kevered.

Paradicsomos spagetti

1 f. hagymát, piaitani kezdesz, hozzá adsz 2 f. fokhagymát, felöntöd 1 darabolt pari konzervel, fűszerezed só, bors, oregánó, rozmaring, addig fözöd míg rotyogni kezd és még melegen belekeversz 1 adag kifőt tésztát.

2010. okt. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Tésztafékék: sajtos, túrós, kakaós, tojásos, mákos, diós
2010. okt. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

spagetti nagyon egyszerű veszel tésztát alapot, darált húst és az alapra rá van írva hogyan készítsd.

Egyébként szerintem egyedül is tudsz rántott húst csinálni, hozzá sült krumplit vagy párolt rizst, vagy még a tejberizs/gríz sem egy ördöngős dolog, tejleves, paradicsomleves, grízes tészta, palacsinta, melegszendvics, rántotta, bundás kenyér, pirítós.

Vagy pl chilis bab is nagyon egyszerű, én úgy szoktam csinálni, mint a pörköltöt. Olajon aprított hagymát fonnyasztok, tűzhelyről lehúzva teszek rá pirospaprikát, borsot, vissza a tűzre, keverem, rá az előző este beáztatott, mosott bab, víz, míg ellepi, (ha elfő a víz, pótolod) ekkor sózod, és ha már majdnem kész tehetsz bele karikázott virslit, lecsókolbászt is.

21/L

2010. okt. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én ugyan lány vagyok és viszonylag otthonosabban mozgok a konyhában, de mivel holnaptól pár napra elutazik anyukám, így addig én fogok főzni.

Az biztos, hogy egyik nap milánói lesz, mert az pofon egyszerű. Kifőzöm a tésztát, közben egy másik lábosban elkészítem hozzá a szószt, majd a kettőt összekeverem + megszórom sajttal. Ezt a tésztás tippet rögtön be is emelheted, mert elég változatosan lehet enni, vagy veszel paradicsomos szószt és kedvedre ráöntöd vagy csinálhatsz szószt magadnak is (én úgy szoktam, hogy tejfölt összekeverek fokhagymakrémmel, szerintem nagyon finom.) Ráadásul a tésztákat bármivel ízesítheted még a szósz mellé: hús, kemény tojás belevágva, szardínia belevágva, különféle zöldségek felszeletelve....én egy hónapot is simán kihúznék tészán...

A másik megoldás: veszel zacskós rizst plusz uncle bens szószt, és elkészíted a leírás alapján, szintén 10 perces kaja és egész jó.

Aztán vehetsz mindenféle fagyasztott dolgot, már minden féle húsok, halak vannak előrefagyasztva, bepanírozva, csak ki kell sütni, ezek mellé kifőzöl tésztát vagy rizst, vagy veszel fagyasztott hasábburgonyát, krokettet. De ha szereted a zöldségeket, főzelékeket, akkor spenótot, tökfőzeléket is lehet venni lefagyasztva, ilyenkor meg tényleg csak ki kell olvasztani

2010. okt. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!