Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Menzas fokhagymakrémleves...

Menzas fokhagymakrémleves receptet megosztana velem valaki?

Figyelt kérdés
Hígabb, egyszerű és mégis intenzív ízű az, amit keresek.

márc. 30. 20:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hozzávalók

személyre

1 nagy fej fokhagyma1 nagy fej vöröshagyma2 csapott evőkanál liszt2 ek olívaolaj8 dl alaplé2 dl tejszínízlés szerint sóízlés szerint fehérbors

Előkészítési idő: 10 perc

Elkészítési idő: 40 perc

Elkészítés:

A fokhagymafejet szedjük gerezdjeire, pucoljuk meg őket, majd vágjuk össze kis darabokra. A vöröshagymát hámozzuk meg, vágjuk kockákra.


Az olívaolajat melegítsük meg egy lábasban, majd dobjuk rá a hagymákat, dinszteljük, míg átlátszók nem lesznek. Szórjuk rájuk a lisztet, keverjük össze a hagymákkal, majd rögtön, folyamatos kevergetés közben öntsük fel az alaplével. Sózzuk, borsozzuk.


Ha forr az alaplé, vegyük lejjebb a lángot, fedjük le a lábast, majd gyöngyözve főzzük a levet fél óráig.


30 perc után húzzuk le a tűzről, botmixerrel pürésítsük.


Öntsük fel a tejszínnel, majd tegyük vissza a tűzre, pár perc alatt forraljuk össze. Ha szükséges, még sózzuk, borsozzuk, majd kapcsoljuk le a lángot.


Melegen, krutonnal kínáljuk.

márc. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de nem gondolom, hogy a menzán olíva olajjal és tejszínnel készül. A Google-t már én is felcsaptam, de csak ilyen úri recepteket találok. Nekem régi módi kellene.
márc. 31. 08:17
 3/4 anonim ***** válasza:
De ha iskolakonyha az is meglehet hogy porleves volt.
márc. 31. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az tuti nem.
ápr. 17. 11:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!