Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan kell kisütnu a mirelit...

Hogyan kell kisütnu a mirelit hasábot, illetve mirelit pulykamellet?

Figyelt kérdés
Légyszi mellőzétek a rosszindulatú kommenteket. Most költöztem el albérletbe, és sosem csináltam ilyet.

ápr. 27. 10:49
1 2
 1/19 A nagy Levin ***** válasza:
90%
Megsütheted őket olajban (serpenyőben, vagy fritőzben), vagy sütőben, esetleg Airfryerben is. Melyiket szeretnéd tudni?
ápr. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Anyutól egy serpenyőt kaptam, szóval az
ápr. 27. 10:59
 3/19 A nagy Levin ***** válasza:
72%

A mirelit (gondolom félkész, vagy kész) pulykamellet én közepes lángon szoktam sütni, amíg a színe megfelelő lesz, ez kb. 4-5 perc. A mirelit hasábot viszont nagy lángon sütöm, amíg meg nem sül. Célszerű mindkét terméket fagyosan a felmelegített olajba rakni. Utána lecsepegteted, és fogyasztható.

Arra vigyázz, ha valamelyiken jégkristályok vannak, akkor az olaj fröcsöghet, amikor belerakod.

ápr. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
És ugyanabba az olajba kisüthetem?
ápr. 27. 11:12
 5/19 anonim ***** válasza:
90%

Mivel mindkettőt bő zsiradékban kell sütni (vagy airfryer), ezért magasabb falú edény kell, olyan, amiben kényelmesen ellepi a forró zsiradék a sütni valót, és nem fut ki. Fontos a hőmérséklet, hogy jó forró legyen, de ne égessen, semmiképpen ne várd meg, amíg a zsiradék (zsír vagy olaj) füstölni kezd.

Előbb a krumplit süsd ki, mert a pulykamellről prézli marad az olajban.

ápr. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
83%
Csomagoláson rajta van.
ápr. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
A csomagoláson mindig rajta van az ajánlott elkészítési mód
ápr. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
A krumplit miért kell 25 percig, a pulykamellre csak 3-4 percet írt
ápr. 27. 12:35
 9/19 anonim válasza:
68%
A hasábot 180 fokos (nagy lángon) bő olajban süsd ki, amíg szép sárga lesz. A pulykamellet 150 fokon (közepes lángon) bő olajba, amíg szép aranybarna lesz. Először a hasábot, utána a pulykamellet, ugyan abban az olajban. Jó étvágyat. 😊
ápr. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
85%
Mert a hús valószínűleg készre sütött és csak melegíteni kell, q krumpli meg elosutött lesz, azt készre kell sutni
ápr. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!