Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mitől nő meg a képviselő...

Mitől nő meg a képviselő fánk? Semmi olyan anyag nincs benne amitől feljönne.

Figyelt kérdés
2010. nov. 7. 17:06
 1/3 anonim ***** válasza:
nem is nő meg, csak a gőz miatt felpuffad és belül üreges lesz
2010. nov. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
89%

2 dl forró vízbe 10 dkg vajat, egy csipet sót teszek, amikor elolvadt a vaj és forr a víz, belekeverek 20 dkg lisztet, és fakanállal addig keverem, amíg össze nem áll. Ez rövid idő kb. 2-3 perc, ekkor leveszem a tűzről és 5 egész tojást, egyenként belekeverek. Minden egyes tojás után jól elkeverem szép simára dolgozva, nagyon gyorsan megy, szép sima tésztát készítek.

Amikor kész vagyok a tésztával zsírozott tepsire teáskanállal halmokat rakok, majd egy órát pihentetem, nekem ebből az adag lisztből 20 db fánk lesz. Két tepsire osztottam el, a tészta megnő sülés közbe, vigyázzunk ne érjen össze.

A sütőt 200 fokra kapcsolom, egy edénybe, teszek vizet a sütő aljába, amikor kész a hőfok, beteszem a tepsit és 20 percig, nem nyitom ki az ajtót, amikor szép aranysárga színe van a tésztának, akkor kiveszem a vizet, és még tovább sütöm a tésztát, jó ropogósra.


Gőzben sütik a tésztát és magába szívja a gőzt.

2010. nov. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
én nem rakok vizet a sütőbe és mégis felnő
2010. nov. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!