Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miben szoktátok pácolni a húst?

Miben szoktátok pácolni a húst?

Figyelt kérdés
Keresek valami jó páclevet.Még sosem pácoltam húst?Melyik hozzá a legjobb húsi?Ami nem túl zsíros?
2010. nov. 9. 12:23
 1/3 anonim ***** válasza:
61%

szia! én nem levet, hanem egy szósz szerűséget szoktam készíteni ami, kecsap-méz-mustár-bors-fokhagymapép keveréke. gyakorlatilag mindenféle húst lehet vele

pácolni, bár én marhát nem szoktam.

nálunk a női szakasznak csirke vagy pulykamell,vagy combfilé illetve sovány sertéslapocka.

a pasik a szaftosabb húsokat, pontosabban a jókora tarjaszeleteket kedvelik.

előző nap kenem meg ezzel a szósszal a húsokat és

hagymakarikákkal rétegezve lerakom egy jól záródó dobozba,a hűtőbe. másnap hagymástól zsírozott tepsibe teszem, egy pici vizet öntök alá és fólia alatt puhára sütöm. a végén fólia nélkül megkapatom egy picit.

bármilyen körettel nagyon finom .pikáns, omlós a husink.

üdv.

2010. nov. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbb és legfinomabb páclé olajból és a kevenc fűszereidből áll. A lényeg, hogy annyi olajba tegyél fűszert amibe kényelmesen beleforgatod a pácolni valót, de nem tocsog. A fűszerrel ne sprórolj, túlfűszerezni pácolásnál nagyon nehéz. ÉS adj időt neki, a legjobb ha egy éjszakát is a hűtőben hagyon.

Lehet zárható dobozban pácoltni vagy sértetlen, nem lyukas zippzáras zacskóban. Ez utóbbiban könnyebb összekeverni mert cska meg kell jól rázni a zacsit.

2010. nov. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2010. nov. 10. 08:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!