Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen sütit ajánlanátok...

Milyen sütit ajánlanátok szülinapra?

Figyelt kérdés
Olyanra gondoltam ami aránylag olcsó és finom. 25 ember lesz kb. Mennyi adagot kellene csinálnom?:)
2010. nov. 12. 18:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

linzer

1kg porcukor 2kg margarin 3kg finomliszt és 10 tojás sárgája

a fehérjékből pedig habcsók! mindenféle...

2010. nov. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Jujuj! Ha linzert akarsz, isten mentsen a tojástól! 50 deka lisztre 25 deka margarint számolj, és három nagy maréknyi cukrot. Ezt szorozd be :) Én csinálnék barackot, túrórudit, meg két jó nagy tortát.
2010. nov. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%

első vagyok

pék-cukrász tanuló!

Mi gyakorlaton mindíg így csináljuk

2010. nov. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%

ha valami egyszerűt akarsz: ókuszgolyó, ferrerósgolyó, barackosgolyó, Ha tortát akarsz a következő receptet ajánlom:finom csokitorta:

Hozzávalók a tortához:

20 dkg jó minőségű csokoládé (min 60%)

20 dkg vaj

18 dkg liszt

1 csomag sütőpor

30 dkg nádcukor

3 dkg kakaó

3 tojás

5 ek. tejszín

25 dkg mascarpone

porcukor

A csokimázhoz:

20 dkg csokoládé (min. 60%)

2 dl tejszín

Színes cukorkák

1. A sütőt előmelegítem 160 fokra, a tortaforma alját kibélelem sütőpapírral.

2. Vízgőz fölött megolvasztom a csokoládét a vajjal.

3. A száraz hozzávalókat egy tálban összekeverem, majd a tojást kissé felverem a tejszínnel.

4. Összekeverem a lisztes keveréket a tojással és hozzáadom az olvasztott csokit is. Eléggé folyós, de sűrű massza lesz belőle.

5. A tortaformába öntöm és betolom a sütőbe legalább egy órára, tűpróbáig sütöm. Ha megsült, a formában hagyom kihűlni.

6. Amíg hűl, felolvasztom a másik 20 dkg csokoládét és körülbelül 5 dekagrammnyit a mascarponéhoz keverek, vagy annyit, amíg finom, kesernyés csokoládé ízű nem lesz a krém. Túl sokat nem ér kóstolgatni, mert kevés lesz a töltelék!!!! Ha nem elég édes kis porcukrot keverek hozzá. A maradék olvasztott csokoládéba beleöntöm a tejszínt és egyenletesre keverem, ez lesz a máz a tortára.

7. Ha kihűlt a torta, keresztben félbevágom és megtöltöm a mascarpone krémmel.

8. A tetejét bevonom a csokimázzal, hagyom, hogy a szélén lecsurogjon és a cukorkákkal díszítem.

hogy biztosan jusson mindenkinek csinálj két tortát

ha valami sós finomságot szeretnél ott van a pogácsa, a sajtosrúd vagy a grissini

2010. nov. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Kriszti83 ***** válasza:
100%
Kókuszgolyó :)
2010. nov. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek rendik vagytok:)
2010. nov. 12. 20:02
 7/11 anonim ***** válasza:
melyik melett döntöttél?
2010. nov. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Linzer vagy kókuszgolyó lesz, de még van pár hetem. :)
2010. nov. 12. 20:14
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A tanuló jól írta a receptet!

Én már vizsgázott pék-cukrász vagyok és kell bele a tojássárga. Különben mitől állna össze?

Díszítésként pedig a linzertetőket meg lehet kenni tojásfehérjével, megszórni durvára vágott dióval vagy mandulával és így sütni, különleges íze lesz. Tölteni pedig sok mindennel lehet, lekvárok, pudingok, nutella, vajkrémek.

2010. nov. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Hát a margarintól :D Nem állok le veletek vitatkozni, én elhiszem, hogy ti így csináljuk. Mi mindig így, mert így omlós lesz, és isteni finom :)
2010. nov. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!