Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan kell megsütni a szelídg...

Hogyan kell megsütni a szelídgesztenyét? Hány fokon, mennyi ideig? Melyik oldalát kell bevágni?

Figyelt kérdés
2010. nov. 20. 12:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Nehéz kérdés, nekem csak ritkán sikerül. De azért leírom a tapasztalataimat. Azt a neten is írják, hogy magas hőmérsékleten kell sütni, mert csak akkor finom, ha kialakul a gesztenye belső felületén egy pirosas kissé kemény sült réteg, és ez csak hirtelen sütéstől várható. Ha ez nincs, leginkább egy gyengébb krumplira emlékeztet az egész. Igen ám, de könnyen le is éghet. Az a baj, hogy a krumpli állapotot a szénné égéstől viszonylag kevés idő választja el, úgy hogy többször nézegetni kell a vége felé. A sütési idő olyan 45-50 perc közötti, de az utolsó időben gyakran érdemes nézegetni, kóstolgatni. Én jól előmelegített sütőbe teszem kb 220 fokra.
2010. nov. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én platnin sütöm, hirtelen nagy lángon, és közben vízzel kell locsolni. Vigyázz, mert felcsap a gőz.


A gesztenyét előtte be kell vagdosni, keresztebe egy vágás, és be kell áztatni.

A rossz 1-2 óra áztatás után feljön a tetejére, látszik, h nem jó.


Sütéskor forgatni is kell, az nem baj, ha majdnem fekete, persze ne szén legyen:)

2010. nov. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Jaj, most nézem, kérdezted, h melyik oldalát kell bevágni, a domború oldalát.
2010. nov. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
59%

először áztasd be mindenképp, az áztatás alatt a felszínre fognak jönni a rossz szemek.

Az idén nem sikerült olyat venni, amiben ne lett volna rengeteg rossz...

az áztatás során a héja eléggé felpuhul a bevágáshoz :)

2010. dec. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!