Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Írnátok karfiolos recepteket?...

Írnátok karfiolos recepteket? Rengeteg karfiolt kaptam, amit tudtam, már lefagyasztottam, de még elég sok maradt. Miket főzzek belőle?

Figyelt kérdés
2010. nov. 27. 16:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Tedd el savanyúságnak, vegyesen más zöldségekkel, vagy csak magába. Én szeretem a karfiol levest, pörköltet, párolt karfiolt piritott morzsával, rakott karfiolt,dubaryt, stb.
2010. nov. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

rántott karfiol, karfiol krémleves,

pirított karfiol füstölt hússal

hozzávalók:

1 kg karfiol

4 dkg vaj

20 dkg főtt füstölt comb vagy tarja

1 cs. petrezselyem

1 dl tejföl

A karfiolt sós vízben megfőzöd. A sütőbe is betehető edényben felforrósítod a vajat, megpirítod benne a vékony csíkokra vágott húst. Hozzáadod a karfiolt és a petrezselymet, borssal ízesíted. Néhány percig pirítod. a tűzről levéve meglocsolod tejföllel és 200 fokra előmelegített sütőbe teszed. Néhány percig kell csak sütni.

Töltött csirke, a töltelékbe teszed a karfiolt. Pl.: sárgarépa, cukorborsó, kukorica, karfiol, vöröshagyma, fokhagyma, főtt tojás. Legútobb így csináltam a tölteléket.


De innen is válogathatsz:

[link]

2010. nov. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi!

Savanyúságnak már tettem el régebben (egy műanyag hordóval van vegyes savanyú, de jórészt karfiol)

Kb 2 hete volt rántott k. meg k. leves.

Lehet, most krémlevest, meg rakott karfiolt csinálok.

2010. nov. 27. 17:01
 4/6 anonim ***** válasza:
töltött karfiolt is csinàlhatsz daràlthussal.
2010. nov. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Én pl imádom a rántott karfiolt kukoricás rizzsel vagy rizi-bizivel ja meg tartár mártással Jézusom összefutott a nyál a számban minden nap megtudnám enni!!!
2010. nov. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2010. nov. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!