Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Valaki magyarázza már el...

Valaki magyarázza már el nekem hogy ez miért van?

Figyelt kérdés
A mai korombeli lányok nagy része (19/L) abszolút nem tud főzni ma pl felhívott a barátnőm hogy hogyan kell kikeverni a palacsinta tésztát ,előtte a másik barátnőm hogy hogyan kell csinálni a tojás levest.Szinte semmit nem tudnak főzni hozzám képest ezt nem nagyzolásból mondom de nekem nem volt senki aki megtanítson főzni nem volt anyám elhagyott Ők pedig rendes családban élnek és nem tudnak főzni?!!Még a levest is oda égetik Jézusom.
2010. nov. 27. 18:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki más adottságokkal rendelkezik. Én is alapból tudtam főzni. Soha nem tanitott senki, és tudtam. Bármit. Fiam úgyszintén. Viszont képtelen vagyok rajzolni, varrni, dekorálni stb.
2010. nov. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Úgy látom erre senki sem tud magyarázatot:(
2010. nov. 27. 18:28
 3/13 A kérdező kommentje:
Bocsi ezt egyszerre küldtük!
2010. nov. 27. 18:29
 4/13 anonim ***** válasza:
Ma már egyre inkább az a tendencia,hogy minimális befektetéssel a legnagyobb hasznot tudd a magadénak.A te korosztályodnak van pénze arra,(ha máshonnét nem,hát a szülőktől,de lehet,hogy már kereső),hogy megvegye magának azt,amit szeretne.Pld.kaját.Akkor nem fogja strapálni magát,hogy megcsináljon egy bonyolult kaját,ami rengeteg időbe és elég sok pénzbe kerül(ha mindent külön meg kell venni hozzá),ha megrendelheti egy ebédházhozszállító cégtől,ami szinte teljesen biztos,hogy finom,különben a konkurrencia miatt be is zárhat.De egy gyorsétteremben is finomakat lehet kapni,és ha hazamegy anyukához,ő se mondja neki,hogy fiam,ma azt eszed,amit te főztél.Szóval te pont azért tudsz főzni,mert nincs,aki kinyalja a feneked és lehet,hogy te már azt is tudod,hogy az olcsó dolgokat is meg lehet enni,ha jól el van készítve,és marad pénzed talán valami másra akaján kívül is.Amerikában egyébként ezen okok miatt szinte egyáltalán nem főznek a nők,beugranak egy gyorsétterembe,és kész,nem bajlódnak vele otthon,mert ez idő,és lehet,hogy nem is sikerül.Régen(az én korosztályon idejében)még alig volt választék az üzletekben,pld.ha finom kolbászt akart enni az ember,akkor úgy kezdte,hogy vett egy fél disznót,és megcsinálta magának.Ma már ez azért ennyire nem bonyolult.Amit leírtál,ez egyszerűen a fogyasztói társadalom fejlődése.Hogy jó irányba-e,ez már azért kétséges.
2010. nov. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ezen én is ki tudok akadni:) Én 20 éves vagyok, idén fejeztem be a sulit (nem szakácsnak tanultam:)) Ha az osztályban szóba jött a főzés (29-ből 3-an tudtunk főzni) a többiek fintorogtak és annyi volt a hozzászólás: "Nincs valami jobb témátok?" Aztán mikor rákérdeztem, hogy mi lesz velük, ha elköltöznek otthonról, családjuk lesz, stb... olyan válaszokat kaptam, hogy:"Én nem költözöm el, majd anyu főz!", "Főzzön inkább rám a pasim!" Azt hittem földhöz vágom magam, olyan ideges lettem:) és ők nem hogy palacsintát, de még talán tojást sem tudnak sütni. Sajnos vannak ilyenek, sőt, a legtöbb csaj nem tud főzni, engem se tanított senki, egyszerűen csak érdekel a főzés, ezért sütök-főzök:) És nem tudom hogy gondolják, mert szerintem ebben az országban sajnos nem engedhetik meg maguknak az emberek, hogy mindennap étterembe járjanak:S 20/L
2010. nov. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Sulis sztorim nekem is van egyszer az egyik osztálytársam megkérdezte hogy a nokedlit(galuskát)hogy kérem a boltban engem annyira elkapott a röhögő görcs de bosszankodtam is!
2010. nov. 27. 19:01
 7/13 anonim ***** válasza:

azért mert sokuknak egyszerűen nincs ideje odamenni az anyukájához, vagy mamájához, vagy akárkihez hogy ellesse a fortélyokat (ugyanis bulizni mennek, pasiznak stb..) és nagyon nem is igénylik mert elvannak a mekis vackokon. hálás vagyok az égnek hogy mamám egy tündér, és nem mellesleg a környéken nagy hírű sütigyáros :) tőle nagyon sok mindent tanultam/ok főleg sütéssel kapcsolatban. anyum kicsit féltékeny rám a konyhában nehogy "kitúrjam" őt, de azért szokta engedni hogy főzzek, és segít (bár nem mindig kell, de megköszönöm neki) na meg engedi (NÉHA) hogy nézzem amikor ő főz. amúgy az alapokat már rég tudom, szóval éhen nem igen haltam volna az utóbbi 3 évben mert kb akkor kezdtem el rántottát meg ilyeneket összecsapni (nem vicc, de vannak szobatársaim akik erre se lennének képesek)

amúgy szerintem ha valakit nem vonz a sütés/főzés, ne is erőltesse. szívből/kedvből kell csinálni, különben csak kotyvasztás :)

17/L

2010. nov. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy te azért tanultál meg főzni mert rákényszerültél, hisz egyedül vagy. Nekik meg még mindent megfőz anyuka. Én 24 éves vagyok de 20 évesen még csak a rántottát voltam képes megcsinálni. Most már sütök főzök. De az unokanővérem 26éves egyedül lakik, és valahogy nem érdekli a főzés. Inkább rendel.
2010. nov. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szerintem csak kedv kérdése az egész. Vagy a szükség visz rá. Én mindig is imádtam enni, így hamar a bűvöletébe kerített a szakácskönyv. :) Szeretek kísérletezni, új dolgokat kipróbálni. Igazi ínyenc vagyok.
2010. nov. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Kísérletezni én is szoktam .Valamelyik nap a húslevesbe pl kukorica darából készült daragaluskát tettem ehetetlen lett nagyon kemény volt,de kiszedtem és raktam bele metélt tésztát!Úgy már mind elfogyott!Különben nem tudom hogy ezek a lányok hogyan akarnak maguknak párt szerezni ha még főzni sem tudnak!Pedig ezt mindenki tudja hogy a férfiakat hasukon keresztül lehet megfogni,(4éve élettársam van)lehet hogy nem véletlen:)
2010. nov. 27. 19:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!