Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Meddig fogyasztható az a...

Meddig fogyasztható az a darálthús amire az van írva hogy fogyasztható:2010.10.27? De mikor megvásároltam, akkor egyből betettem a fagyasztóba. Felhasználható-e, és ha igen, meddig?

Figyelt kérdés
2010. dec. 10. 17:02
 1/10 anonim válasza:
0%

2010.10.27.-ig felhasználható:P

Félre téve,szerintem már nem.

2010. dec. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%
ha modjuk okt. 25-26-án vetted és azonnal lefagyasztottad, akkor semmi gond. a friss hús felhasználasi idejét jelölik.
2010. dec. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
56%

gondolj bele, ha vágnak disznót, azt is széttrancsírozva

elteszik afagyóba, és lehet, hogy majd februárban kerül rá a sor, hogy megfőzzék.

szóval három hónapig biztosan jó, ha vásárláskor azonnal

lefagyasztottad és nem állt a hűtődben napokig.

2010. dec. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
53%
Nem szeretnék senkit minősíteni,de az előző válaszoló nagy butaságot írt.A darált hús,amit megvettél,friss,vagy max.védőgázas csomagolásban volt,és a minőségmegőrzési ideje arra vonatkozott,hogy ilyen,normál hűtési körülmények között meddig tartható el.Abban az esetben,ha lefagyasztod, már az eltarthatósága kb fél évre növekszik -18 fokon.Én mindig fél kilót veszek egyszerre,amit 3 egyforma adagba szétveszek és lefagyasztom,mivel kb.ennyit használok fel egy ételhez.
2010. dec. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
38%
kedves utolsó, akkor miért is írtam butaságot????talán nem ugyanarról beszéltem. a védőgázas friss csomagokat is le lehet fagyasztani.
2010. dec. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
56%

azt írtam , hogy három hónapig BIZTOSAN, ami azt jelenti, hogy LEGALÁBB.

nem én írok butaságot, hanem Te nem értetted!

2010. dec. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Bátran süsd/főzd meg, semmi bajotok nem lesz tőle! Én is egyszerre több darált húst veszek és kisebb adagokban lefagyasztom, aztán hetek-hónapok múlva felhasználom.
2010. dec. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
38%

Felhívnám a figyelmed a HACCP szabályozásra és ha ismernéd, akkor tudnád, hogy egy hús hogyan kerül a boltok polcaira. Mire elér a boltba már romlika minősége, nem igaz az,hogy friss húrt veszel. Azt már 2 hete megcsinálták előtte, hanem 3, rosszabb esetben át is címkézték már. Én nem enném meg.

Csak olyan darált húst vegyél, ami megbízható hentestől van és helyben darálja neked a szemed előtt, abból a húsból, amit veszel.

Az unokatestvérem egy ilyen húsfeldolgozóban raktáros..szerinted hány hónapos a hús, amit a nagy multikba visznek? Ő sem vesz darált húst boltból.

2010. dec. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
41%
Sajnálom,de a butaságot az első válaszolóra célozva írtam.De mire én begépeltem a válaszomat,közben ti már megelőztetek,amit nem láthattam.Nézd meg az időpontokat.
2010. dec. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
27%

semmi baj, csak nagyon rosszulesett, hogy lebutáznak,40 év konyhai tapasztalattal a hátam mögött.

én sem a perceket figyeltem, csak ugrottam a sértőnek vélt

kommentre.

kellemes hétvégét.

szia

2010. dec. 11. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!