Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Banánkrémes tortát szeretnék...

Banánkrémes tortát szeretnék készíteni, amihez nagyon nagy szükségem lenne segítségre. Írna valaki jó receptet?

Figyelt kérdés

A kisfiamnak készítenék egy olyan autós tortát, aminek a piskótáját ezzel kenném meg, kívülről meg marcipánnal vonnám be. Az lenne jó, ha a krém nem lenne folyós, de jelenleg nem találok receptet. Szépen kérem aki tud segítsen. Nagyon sokan jönnek és muszáj hogy jó legyen.

köszönöm


2010. dec. 21. 11:50
 1/4 anonim ***** válasza:
ha bombabiztosan kemény krémet akarsz akkor használj hulalát vagy valami hasonló növényi alapú habot, ezt bármivel ízesítheted, ha én banánnal szeretném, akkor vagy apró darabpkra vágnám a banánt vagy leturmixolnám és hozzákeverném a krémhez, de vigyázz a banán megbarnul, tegyél bele kis citromlevet és akkor tuti lesz. sok sikert
2010. dec. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

én is csak ötletelni tudok. nekem van egy jó stabil krém

receptem, amit már ízesítettem capuccínóporral is meg színeztem boleroporral is.emlékeim szerint van instant banánpor is, de lehet, hogy banánaroma is van.

szóval a krém, a mi mézes sütieink krémje.

fél lt tejben megfőzünk 5 púp. evőkanál búzadarát, és kihűtjük.

25 dkg margarint 25 dkg porcukorral, egy van.cukorral

jól kikeverünk, majd géppel összedolgozzuk a kihűlt darával.nagyon finom édes nem folyós krémünk lesz.

kakaós piskóta közé is szoktuk tölteni.

üdv.

2010. dec. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én csak egy jó tanáccsal tudok szolgálni, ha vendégség jön, csak régi, jól bevált ételeket érdemes készíteni. Mert ha nem sikerül, túl sok ember issza a levét egyszerre... A banán nagyon gyorsan barnul, így nagy valószínűséggel a banánkrém is. (a banánturmix tuti) talán karikákra vágva (vagy hosszában elvágva) bírja a legjobban a strapát.

sok sikert, és ha maradsz az ötlet mellett, mondj el pár imát is, hátha. :)

2010. dec. 22. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
:))Igen, maradok az ötlet mellett, mert olyan ember vagyok aki bármit megtesz a gyereke boldogságáért. Nem fogok azért egy szokványos kerek tortát sütni valami megszokott krémmel, hogy a családnak tetszen. Megpróbálom a banánkrémest, és egy autót fogok formázni. Banán aromát, vagy port eszembe sem jutna beletenni igazi helyett, de köszi. Találtam egy receptet, és jónak tűnik, köszi annak aki megpróbált segíteni!
2010. dec. 22. 09:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!