Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan kell főtt tojást...

Hogyan kell főtt tojást csinálni úgy, hogy a sárgája is kemény legyen?

Figyelt kérdés
hogy tojásszeletelővel normálisan lehessen szeletelni,illetve a héját hogyan tudom leszedni egyszerűen, gyorsan?
2010. dec. 29. 10:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
ha forrástól számítva 10 percig főzöd sós vízben, tuti,hogy kemény lesz a sárgája. Úgy szeded le könnyen a héját, ha főzés után 2x átöblíted hideg vízzel, majd a 3. adag hideg vízben kicsit megütöd, és ebben hagyod kihűlni. Az ütés helyén felreped a tojcsi, beszivárog a víz a hártya és a héj közé, így könnyebb pucolni. De ha nagyon friss a tojás, akkor nehezen pucolható még így is.
2010. dec. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én közel 20-25percig főzöm a tojást, majd ha kész, akkor hirtelen belerakom a mosogatóba a lábast, és engedem a vizébe bele a hideget... akkor hirtelen hűl le...Aztán ha már nem süti a tojás a kezem, akkor körülbelül 15centiről ráejtem a vágódeszkára, több oldalról forgatva, és akkor szépen letudom szedni a héját.
2010. dec. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, de a forrás után 10 perciget úgy értsem hogy a forrásig is benne volt a tojás, vagy forráskor rakom az edénybe?
2010. dec. 29. 11:10
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
1. vagyok: felrakod a vízzel együtt főzni, és amikor már forr, onnan kezded számolni a 10 percet.
2010. dec. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én beleteszem már az elején és csak kis lángon főzöm, mert könnyebben megreped ha vékony héjú és hirtelen melegíted. Ebben az esetben forrás után 7-8 perccel már elzárom. Hideg vizes öblítés kétszer, harmadikra kicsit benne hagyom a hideg vízben. Késsel megütögetem, tenyeremben megforgatom és a nem csúcsos végénél kezdem leszedni a héját, mert ott van egy kis lyuk a héj és a tojás között és úgy könnyebben lejön.
2010. dec. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm:D ment egykét hasznos :DD
2010. dec. 29. 11:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!