Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szoktatok dobostortát sütni...

Tinker Bell kérdése:

Szoktatok dobostortát sütni otthon?

Figyelt kérdés

Valaki tudna nekem egy jó receptet írni?

Legfőképpen tapasztalatokra vagyok kíváncsi és nem linkekre.

Hogyan szoktátok a tetejét megcsinálni?


2011. jan. 1. 15:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi itthon 6-8 lapos vékony piskótákból készítjük, amit a tortaforma alsó felében sütünk ki egyenként (ez elég sok idő) a kakaós-margarinos krémmel kenjük a piskóták közét, és az egész tortát kívülről. a tetejének elkülönítünk egy lapot, erre ráfolyatjuk az olvasztott cukrot, vmi zsíradékkal vagy esettel, nem tudom pontosan, ennek utána kell nézni, és míg képlékeny, hosszú késsel el8adolni vagy 16odolni. kicsit vastag a dob része:), de finom házias ízű.
2011. jan. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, hogy válaszoltál.


De azt ugye tudod, hogy mitől dobostorta a dobostorta?! =o)

2011. jan. 1. 16:19
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy tudom:) Csak néha itthon szoktunk ezen mosolyogni, hogy tényleg még egy dobra is hasonlít:) Jó sütögetést:)
2011. jan. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Akkor jó! =o)


Nem most akarom sütni, csak gondolkoztam rajta, hogy már régen ettünk!


Minden jót!

2011. jan. 1. 16:52
 5/8 anonim ***** válasza:

Én kétszer csináltam itthon dobos tortát. Tudom, hogy nem linkeket kértél, de én ez alapján csináltam és jól sikerült.

[link]

2011. jan. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Ez tényleg jónak tűnik, érthetően írja a receptet!


Azért írtam, hogy linket ne, mert vannak olyan észlények akik ilyenkor csak bedobnak egy linket és kész. De ennek azért örülök, mert azt mondtad, hogy ez alapján csináltad és jó lett.


Még egyszer köszi! =o)

Szép estét!

2011. jan. 1. 21:12
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha már Dobostorta, akkor csináld az eredeti recept alapján! Tudom ne linket, de a cukrasznet.hu alján ott az igazi recept:

[link]

Én általában nem szeretem a piskótát vajas krémmel, ezért gyúrt tésztás lapokat sütök ki és részben főzött krémmel töltöm meg. De ez ugye csak ránézésre hasonlít a dobostortára. (Ha kell a recept szólj és bepötyögöm!)

A tetejére meg inkább kakaót szórok, mert azt az égetett cukros izét csak anya eszi meg. :-)

2011. jan. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Én sem vagyok oda a vajas krémért, mert nekem nagyon tömény, de ebben nem olyan sok van, illetve sok közte a piskóta és valamennyire semlegesíti azt a tömény ízt!

2011. jan. 2. 17:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!