Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Ételek, italok » Sütés, főzés

A kérdés

Mit süssek lányoméknak farsangra?

Valami gyors kellene,ami nem annyira időigényes.

Kókuszgolyót és fánkot minden évben esznek.

Szeretném meglepni az osztályt valami finommal.

Előre is köszönöm!

2011. jan. 26. 09:50  Privát üzenet  

A válaszok

[link]

[link]

[link]

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont 2011. jan. 26. 10:08 Privát üzenet

Csöröge- vagy másnéven forgácsfánkot.

Meg a hajukat, hogy szép frizurájuk legyen!

A válasz 74%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/6Időpont 2011. jan. 26. 10:11 Privát üzenet

Dinnye süti

Piros részhez: 12,5 dkg margarin, 20 dkg darált keksz, 10 dkg porcukor, 1 piros ételfesték, 2-3 cl. víz

Zöld részhez: 12,5 dkg margarin, 30 dkg darált keksz, 1 zöld ételszínezék, 10 dkg porcukor 2-3 cl víz

A magokhoz kevés tortabevonó

Elkészítés:

A piros masszából készítünk 6 db. Egyforma golyót, és a zöld masszát is elosztjuk 6 felé, és ezzel beburkoljuk a piros golyókat. 1 éjszakára hűtőbe tesszük, utána elővesszük és mindegyik dinnyét jó éles késsel 8 felé vágjuk. Érdemes úgy szeletelni, hogy először félbe vágni, utána vágott felével lefelé fordítva darabolni tovább. Ha nem így járunk el, akkor morzsálódik a zöld széle. Én csak a második adagnál jöttem rá, hogy így lesz szép.

Miután ügyesen felszeltük, olvasztott csokiból kis magokat pötyögtetünk mindegyik szelet mindkét oldalára egy fogvájó segítségével vagy mint a képen látható csokidarával is megszórhatjuk.

A piros részhez a recept eredetileg sárgadinnye aromát ír de mivel szinte sehol nem lehet kapni így szerintem megteszi a rumaroma is.

Ez hatalmas siker lesz és én 20 perc alatt készítettem el együtt a kisfiammal. Egyszer kekszes süti,de mivel görögdinnye formájú és színű a gyerekek imádni fogják.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont 2011. jan. 26. 10:15 Privát üzenet

Első vagyok, ezt pont most vettem ki a sütőből, és isteni finom.Egy ilyen rúdból kb 22 db lesz.

[link]

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/6Időpont 2011. jan. 26. 13:51 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Óh,de jók!Nagyon szépen köszönöm!

# 5/6Időpont 2011. jan. 26. 16:20 Privát üzenet

rétes; piskótatekercs; piskóta amibe dobálsz mindenféle csokit meg diót egyéb magvakat mazsolát stb.,

vagy ezt, csak tegyél bele gumicukrokat is :)

[link]

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/6Időpont 2011. jan. 26. 17:16 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Honnan tudnék teljes náci (konkrétan SS-tiszti) egyenruhát szerezni farsangra?
SOK SOK VÁLASZT LÉGYSZI! Szerintetek 14 évesen az iskolai farsangra erre a számra BIKiniben és sarongban táncolni nem túl kihívó? Mert ez lesz az utolsó évünk az általánosban.
Milyen smink legyen farsangra?
Egy 30 fős osztály hogy öltözzön be farsangra?
Ötleteket kérek farsangra 8. osztálynak :D ( de csak normálisat) szerintetek mi lenne jó?
Farsangra gyorsan elkészíthető, olcsó, finom sütireceptet tudtok?

Kérdések az Ételek, italok rovatbólKérdések a Sütés, főzés rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!