Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit süssek lányoméknak farsangra?

Mit süssek lányoméknak farsangra?

Figyelt kérdés

Valami gyors kellene,ami nem annyira időigényes.

Kókuszgolyót és fánkot minden évben esznek.

Szeretném meglepni az osztályt valami finommal.

Előre is köszönöm!


2011. jan. 26. 09:50
 1/6 anonim ***** válasza:
2011. jan. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%

Csöröge- vagy másnéven forgácsfánkot.

Meg a hajukat, hogy szép frizurájuk legyen!

2011. jan. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Dinnye süti


Piros részhez: 12,5 dkg margarin, 20 dkg darált keksz, 10 dkg porcukor, 1 piros ételfesték, 2-3 cl. víz


Zöld részhez: 12,5 dkg margarin, 30 dkg darált keksz, 1 zöld ételszínezék, 10 dkg porcukor 2-3 cl víz


A magokhoz kevés tortabevonó


Elkészítés:

A piros masszából készítünk 6 db. Egyforma golyót, és a zöld masszát is elosztjuk 6 felé, és ezzel beburkoljuk a piros golyókat. 1 éjszakára hűtőbe tesszük, utána elővesszük és mindegyik dinnyét jó éles késsel 8 felé vágjuk. Érdemes úgy szeletelni, hogy először félbe vágni, utána vágott felével lefelé fordítva darabolni tovább. Ha nem így járunk el, akkor morzsálódik a zöld széle. Én csak a második adagnál jöttem rá, hogy így lesz szép.

Miután ügyesen felszeltük, olvasztott csokiból kis magokat pötyögtetünk mindegyik szelet mindkét oldalára egy fogvájó segítségével vagy mint a képen látható csokidarával is megszórhatjuk.


A piros részhez a recept eredetileg sárgadinnye aromát ír de mivel szinte sehol nem lehet kapni így szerintem megteszi a rumaroma is.


Ez hatalmas siker lesz és én 20 perc alatt készítettem el együtt a kisfiammal. Egyszer kekszes süti,de mivel görögdinnye formájú és színű a gyerekek imádni fogják.

2011. jan. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok, ezt pont most vettem ki a sütőből, és isteni finom.Egy ilyen rúdból kb 22 db lesz.


[link]

2011. jan. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Óh,de jók!Nagyon szépen köszönöm!
2011. jan. 26. 16:20
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

rétes; piskótatekercs; piskóta amibe dobálsz mindenféle csokit meg diót egyéb magvakat mazsolát stb.,

vagy ezt, csak tegyél bele gumicukrokat is :)

[link]

2011. jan. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!