Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Vendégvárásra egyszerű, sósat...

Vendégvárásra egyszerű, sósat tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés
Nem pogácsa vagy ilyesmire gondoltam, azon kívül, ún. délutáni főételnek. de mégsem szendvics.
2011. febr. 4. 15:04
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
Melyik délután (ma?) hány fő, kártyaparti-féle, vagy u.n. fehér-abroszos társaság?
2011. febr. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
Készíts sós pitét: Kerek kerámiaformában süss elő vékonyra kinyújtott sós linzer vagy levelestésztát. Erre tegyél tetszés szerint roppanósra főzött vagy párolt zöldségeket,de tehetsz bele sonkát vagy bacon szalonnát is kockákra vágva-majd öntsd le az alábbi keverékkel:1 pohár tejföl,5 dkg reszelt sajt,3 tojás,összekeverve.A tészta maradékával berácsozhatod a tetejét,vagy,ha nem maradt,reszelt sajttal meghintheted.Szép pirosra süsd meg,mint a tortát,lehet szeletelni.Hidegen is finom.
2011. febr. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Holnapra a kislányom névnapjára jönnek vendégek. csak betegeskedtünk, és nem akarok nagy többfogásos terítéket, de mégis valamit a pogin meg a sütin kívül.
2011. febr. 4. 15:15
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Tatár bifsztek. Mellé a kenyérpiritót, és megoldják a vendégek maguk a sütögetést. Ha akarod, leirom a mi receptünket. l kg húsból 6-8 ember jóllakik.
2011. febr. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%

Lehet csirkemájból is, én disznómájat szoktam:

Csíkokra vágom, mint a szalmakrumplit, lisztbe forgatom és bő forró zsírban (olajban) hirtelen kisütöm (közben lapáttal átforgatom). Ezt teszem a tányér egyik felére. Majd a szalmakrumplit sütöm meg, ez megy a tányér másik felére. Ezt sózom, borsozom. (Utána: de ez el is hagyható: ugyanabba a lisztbe beleforgatok szálára vágott vöröshagymát, pirosra sütöm, és az egészet a tányéron beborítom vele, arra törtpaprikát szórók) Ha ezt nem akarod, rakj a tányér szélére káposzta salátát. Szépen mutat és ízben is megy hozzá. Gyorsan kész az egész.

2011. febr. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
86%
rántott hús vagy töltött hús...felszeleteled, hidegen tálalod + krumplisaláta vagy francia saláta
2011. febr. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én az alábbit szoktam: fagyasztott leveles tészta, az fél óra alatt kiolvad. Kinyójtod a lapot picit, nem kell vékonyra, felkockázod kb. 7*7 cm-es kockákra, mindegyik kockába beletekersz egy ilyet: fél virsli hosszában négybe vágva, ebből egyet, tehát 1/8-ad virsli).

Ezeket tepsire rakod, esetleg megkened a tetejét, be a sütőbe, ha elő van melegitve, akkor pikk-pakk megsült.

Ketchup-öt nyomsz kis tálkába és lehet tunkolni. De bármilyen egyéb paradicsomos szósz megfelel.

Nagyon finom, kézzel-lábbal ehető.

2011. febr. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

bolti leveles tésztát kinyújtod, felkockázod, megkened paradicsomszósszal, tejföllel, ki mit szeret, rá sonka, kolbász, sajt, stb, be a sütőbe, és 5 perc alatt kész a mini pizza.

vagy csak simán egy sajtdarabkát/virslit belecsomagolsz tésztába, és az is finom.

2011. febr. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hú, nagyon köszönöm, sok jó ötletet adtatok.
2011. febr. 4. 16:33
 10/10 anonim ***** válasza:
79%
Én a "szurkálóst" szeretem.Csinálsz pici fasírtgolyókat, kiflit karikára, rá a golyó, sajt, savanyú uborka.Szerintem gyorsan megvan, mi szilveszterre is ezt csináltunk.Vagy csirkemájat begöngyölsz vékony szelet cukkinibe és baconszalonnába és megsütöd.
2011. febr. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!