Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Finom, jól bevált kuglóf...

Finom, jól bevált kuglóf recepteket irnátok?

Figyelt kérdés

A hétvégén kaptam egy kuglófformát és szeretnék benne sütni. Légyszives a hozzávalókat és az elkészités módját is irjátok le.

Előre is köszönöm!


2009. febr. 9. 17:31
 1/5 anonim válasza:
100%

Tízperces kuglóf

Hozzávalók: 4 db tojás, 25 dkg porcukor, 1 dl olaj, 1 dl tej, 20 dkg liszt, 1 ek. kakaó, fél cs. sütöpor, vaj, diszitéshez porcukor v. tortabevonó


A sütöt előmelegítjük. A lisztben elkeverjük a sütőport, a tojásokat szétválasztjuk. A sárgáját a porcukorral kikeverjük, hozzáadjuk a tejet az olajat, a lisztet majd a tojáshabot. Vajjal kikent liszttel kiszort kuglóf formába öntjük a massza 2/3-ad részét, a maradékhoz hozzákeverjük a kakaót és a tetjére kanalazzuk. Takarék lángon sütjük. Mazsolát is szórhatunk bele.

2009. febr. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Csokis kuglóf recept



Hozzávalók:

25dkg liszt,fél csomag sütőport keverj bele,

20dkg porcukor,

1dl tej,

1dl olaj,

4 közepes tojás,

1csomag vaníliás cukor,

1tábla katica torta bevonó (más nem jó!)vagy 4ek kakaó.

vaj,liszt a forma előkészítéséhez.


Elkészítés:

A sütőt melegítsd 150-160C,vagy 3-4 fokozatra.A sütőporos liszthez keverd az apró kockákra vágott csokit.Az egész tojásokat keverd el (én habverővel szoktam)a cukrokkal tejjel,olajjal. (az eredeti recept 25dkg cukrot ír de mi édesnek találtuk.)

Majd a lisztes keveréket add hozzá.A kivajazott-kilisztezett formába öntsük és sütőtől függően 20 percig takarékon,majd közepesre felvéve 35-40 percig tűzpróbával süssük készre.Ha kakaóval készíted akkor a tészta 2/3 rakd bele a formába a többibe keverd a kakaót és szép márványos lesz.


Tanácsok:

Azért írtam hogy katica tortabevonót használjatok mert az összes többi csoki lemerült a kuglóf aljába és alig bírtam kiszedni a formából.

Ha kakaósan készítitek vigyázzatok mert sötétebb és esetleg hamarabb kiveszitek hogy sötétebb a színe.(én már jártam úgy nem sült át rendesen)


Elkészítési idő: 50 perc

2009. febr. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Foltos kuglóf recept



Hozzávalók:

1.5 dl víz

5 tojás

1.5 dl olaj

30 dkg liszt

30 dkg cukor

1 sütőpor

1 vaníliáscukor


Elkészítés:

A szétváasztott tojások fehérjét habbá verjük.A sárgáját a cukorral,vaníliáscukorral elkeverjül.A sütőporos lisztet,olajat,majd a vizet is hozzákeverjük,végül lassan beleforgatjuk a habot.

Az egyik felébe belerakjuk a kakaót,így foltos lesz a kuglóf!

25 percig sütjük.


Elkészítési idő: 45 perc

2009. febr. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
55%

Ananászos-csokis muffin recept

Kategória:

Sütemények, édességek


Hozzávalók:

25 dkg konzerv ananász

26 dkg liszt

2 tk sütőpor

1 tk szódabikarbóna

1 tk fahéj

6 dkg csokireszelék, reszelt csoki

1 db tojás

14 dkg cukor

80 ml olaj

280 ml tej


Elkészítés:

A lisztet összekeverjük a sütőporral, a szódabikarbónával és a csokireszelékkel. Az ananászt kis darabkákra vágjuk. A tojást felverjük a cukorral, az olajjal és a tejjel. A lisztes keveréket is hozzákeverjük. Végül az ananászt is hozzákeverjük.


Elkészítési idő: 25 perc

2009. febr. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Bár kuglóf recepteket kértem azért a muffin receptnek is örülök.
2009. febr. 10. 08:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!