Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ha nincs fehérborom akkor...

Ha nincs fehérborom akkor 1deci vizzel helyetesíthetem? És 1,5-2dl tejszínem van beletehetem az egészet?

Figyelt kérdés

Tejszínes-gombás szósz

Hozzávalók:

•15 dkg gomba

•2 kis fej hagyma

•1 dl száraz fehérbor

•1 dl tejszín

•liszt

•oregánó

•bazsalikom

•só

•bors

A hagymát vágd nagyon apróra, és pirítsd meg egy kevés olajon. Ezután öntsd rá a szintén nagyon apróra vágott gombát, és fűszerezd meg. Amikor a levét elfőtte - ez akár 20 perc is lehet -, öntsd hozzá a bort, majd sűrítsd be a lisztből és tejszínből készült habarással.


2011. febr. 14. 10:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Én nem öntenék hozzá bor helyett vizet a tejszín miatt, inkább több tejszínt használnék, csak nem mindet használnám habarásnak, mert én szeretem, ha sok szósz van, és nem túl sűrű. A fehérbor az ízvilág miatt lenne fontos.
2011. febr. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ha elhagyod a bort, akkor is nagyon finom lesz.

emiatt nem kell folyadékot pótolni.

2011. febr. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én soha nem vizezem a gombaszószt.

Fél kg gombához kb. 3-3,5 dl hab(!)tejszínt (nem főző!) használok (természetesen cukrozatlan habtejszínt) használok, tehát az 1 dl 15 dkg-hoz reálisnak látszik. 2 dl-rel nem lesz gomba íze.

A 3 dl tejszínbe 1 púsos evőkanál lisztet teszek, így a tiedbe nagyon minimális kell majd.

Sózni csak a végén szoktam, mikor már megfőtt a habarás (nincs lisztíze), mert a tejszínes dolgokat nagyon könnyű elsózni.

És a 15 dkg gombához nagyon nem kell majd 20 perc. A fél kilóhoz kb.

Amúgy hány adagot szeretnél főzni? Mert ennyi gombából 1 adag lesz.

2011. febr. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2011. febr. 14. 11:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!