Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A pörköltön kívül, milyen más...

A pörköltön kívül, milyen más finomságot lehet készíteni zúzából?

Figyelt kérdés
2011. febr. 14. 11:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Tehetsz a zöldborsó, illetve a húslevesbe is.
2011. febr. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Még én sem készítettem el, de szeretném kipróbálni:


Gombával, belsőséggel töltött csirkecomb


Hozzávalók:


* 8 alsócombhoz:

* 5 dkg szalonna

* 1/2 fej vöröshagyma

* 1/2 csokor petrezselyem

* 5 dkg gomba

* 1 mokkáskanál pirospaprika

* 1 csirkebelsőség (zúza, szív, máj)

* 1 zsemle

* 1 dl tej

* 1 tojás


Elkészítés:


A szalonnát apró kockára vágjuk. A hagymát megtisztítjuk, a petrezselymet, a gombát megmossuk, lecsepegtetjük, mindhármat apróra vágjuk. A belsőségeket megmossuk, lecsepegtetjük. A zsemlét a tejbe beáztatjuk.

A szalonnát kisütjük, megpirítjuk rajta a hagymát, és a gombát, hozzáadjuk a petrezselymet, megszórjuk a pirospaprikával, borsozzuk. Hozzátesszük a belsőségeket. Kissé lepirítjuk, majd beletesszük a tejbe áztatott, de jól kinyomkodott zsemlét. Összepároljuk az egészet. Ha kissé kihűlt, húsdarálón ledaráljuk, hozzáadjuk a felvert tojást, ha szükséges, utánasózzuk. Ezt a keveréket betöltjük a combokba a csont helyére, és a combokat kívülről alaposan bekenjük a borsos margarinnal. Minden combot szorosan alufóliába tekerünk. Így főzés közben nem esnek szét, a töltelék benne marad, és az alufólia szigeteli az ízeket is. Annyi vízben, hogy ellepje, kb. 30 percig főzzük, és hűlni hagyjuk. A combokat keresztben felszeleteljük, és tálaljuk.

2011. febr. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy leves? - Zsiron hagymát piritunk, rátesszük a fél kiló zuzát. l szál fehér, l szál sárgarépát rákarikázunk, esetleg pár kis kocka zellert. Só, bors, fedő alatt pároljuk egy 20 percet. Majd felöntjük 2 liter vizzel. l kanál só, 3-4 nagy babér levél./lehet l leveskocka, vagy vegeta, de ezért tudom támadni fognak./ Ha minden puha, akkor a babért kidobom. Rántás. Fél deci zsiradékon megpiritunk 3-4 evőkanál lisztet, ha ugy szereted, piros paprikát- 3 gerezd fokhagymát rátörve hideg vizzel felengedem, majd óvatosan beleengedem a forrásban lévő levesbe. Izesithető citrommal, ecettel,mustárral, tejföllel. Egy nagyon kellemes savanykás leves.
2011. febr. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
57%

kezdd úgy, mint a pörköltet, jó sok hagymával,de paprika nélkül. a zúzát kisebb hosszúkás darabokra vágd és mindig kis víz hozzáadásával főzd puhára. ha puha dobj rá 20-25 dkg gombát és még párold együtt tovább. ha a gomba is is megpuhult szórj rá 2-3 kanál lisztet és keverd jól át. közben hidegvizet is adagolj hozzá, hogy mártás sűrűségű legyen. egyet forrjon még, majd egy kis mustárral, borssal, majorannával ízesítsd.ízlés szerint tejfölözhető is.természetesen a sót se hagyd ki:)

nokedlivel,rizzsel, vagy bármilyen kifőtt tésztával finom

és laktató.

2011. febr. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
57%
Én a sütőben sült zuzát is nagyon szeretem, csak rettenetesen összeesik. Néha ha sűlthúst sütök és van zuzám közé szoktam szórni.
2011. febr. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!