Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit süssek a barátomnak?

Mit süssek a barátomnak?

Figyelt kérdés
Valami édes kellene, ami nem túl bonyolult, teljesen hétköznapi hozzávalókból. Nem tortára gondoltam, inkább valami kevert tésztára, vagy ilyesmi.. Ötletek?
2011. febr. 16. 15:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Van gyümölcstorta formád? Én a barátom 30. szülinapjára a hétvégén csokipudingos gyümölcstortát csináltam, naranccsal a tetején. Még a puding alatt az ő kérésére meg lett kenve baracklekvárral is.

A tészta sima piskóta, a formában sül ki, majd kiborítod, rá a puding, rá a gyümölcs, és kész. Én tortazselét nem használok, de azt is lehet rá tenni.

2011. febr. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Süssél csörögét. Nyam!
2011. febr. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Nagyon finom, ez volt az első süti, ami sikerült:) Azóta tortákat sütök:)

2011. febr. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Csinálj somlóit az nagyon egyszerű és finom. Veszel babapiskótát és egy edénybe lerakod majd meglocsolod egy kis rummal vagy rumaromával, utána teszel rá csokipudingot, ezt se nehéz megfőzni. Edénytől függően folytatod a rétegezést, a tetején puding legyen. Ha szeretitek tegyél bele mazsolát is. Ha kész pár órát álljon a hűtőben, hogy összeérjen az íze, utána tejszínhabbal tálald. Nálunk mindig sikere van.
2011. febr. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%

Horváth Ilona kakaós lepénye teljesen hétköznapi, mégis

nagyon finom , egyszerű süti.

25 dkg liszt, 25 dkg cukor,2,5 dl tej,10 dkg vaj, 1 db tojás, 2 evőkanál keserű kakóópor,1 sütőpor.

a tojást a vajjal/margarinnal , cukorral jól kikeverni

hozzáadni apránként a tejet és végül a sütőporos lisztet

és a kakaót.

közepes tepsibe önteni /sütőpapíros, vagy zsírozott-lisztezett/. így simán is meg lehet sütni, először 5 percig erős lángon, majd közepesnél kb 30 percig.

lehet simán porcukorral, de félbevágva bármivel, lekvárral ,krémmel megtölteni.

a mi kedvencünk, a nyers tészta tetejét megszórni lecsöpögtetett meggyem, vagy 25 dkg apróra vágott sütésálló lekvárral, és úgy tenni a sütőbe. mazsola is mehet bele.

2011. febr. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
ha gyümölcstorta mellett döntenél, van egy 2 tojásos nagyon egyszerű piskóta receptem.írj, ha kéred esetleg.
2011. febr. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Tejfölös poharas süti:

1 pohár tejföl, 1 tejfölös pohárnyi cukor,1 tejfölös pohárnyi olaj, 2 tojás, 3 tejfölös pohárnyi liszt, 1 sütőpor.Összekevered, kivajazott, lisztezett tepsibe öntöd, megsütöd.Na, és ebbe bármit belekeverhetsz.Csokit, diót, kakaopórt, fahéj+alma, gyümölcsöket.Tényleg bármit

2011. febr. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!