Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Írnátok bevált muffin receptet...

Írnátok bevált muffin receptet, nem szakácskönyvből hanem bevált receptet amit már megsütöttetek és naygon finom? Lehetőleg legyen benne csoki is.

Figyelt kérdés
2011. febr. 18. 14:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Hozzávalók:


* 24 darabhoz:

* Száraz hozzávalók:

* 17 dkg liszt

* 17 dkg cukor

* 2 evőkanál kakaópor

* 2 teáskanál sütőpor

* 1/2 teáskanál szódabikarbóna

* 15 dkg étcsoki

* Nedves hozzávalók:

* 2,5 dl tej

* 1 dl olaj

* 1 db tojás


Elkészítés:


A száraz és a nedves hozzávalókat külön-külön kimérjük, összekeverjük, majd egy közepes méretű tálban összevegyítjük a szárazat a nedvessel, de csak annyira keverjük össze, hogy a száraz felvegye a tejes-olajos-tojásos mixet. Ha sokáig kevered, akkor a tészta elnehezedik!


A sütőt 180 fokra előmelegítjük, kb. 20-25 percig sütjük. Az első 10 perc uán le szoktam venni a hőfokot kb. 165 fokra. Akkor jó, ha a tűpróbánál egy picit ragad!



Én ugyan csokit nem tettem bele, helyette jó sok vanilliás cukrot, de nagyon finom.

Kicsit olyan ragacsosan porhanyós, majdnem mint a jó minőségű bolti.

2011. febr. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Jah azt elfelejtettem hogy ez Niggela recept, bár igazából lényegtelen.Az a fő hogy nagyon finom!!!
2011. febr. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Van egy nagyon gyors és egyszerű alapreceptem, ezt szoktam kedvünk szerinti belevalókkal (pl. csokidarabok, gyümölcs, lekvár, puding, nutella, túrókrém, fűszerek, stb.) cifrázni, de magában is isteni (mondjuk akkor nem árt egy csomag vaníliás cukrot is hozzáönteni):

1 kis dobozos joghurt (natur vagy gyümölcsös is lehet) és utána a joghurtos pohárral mérve

2 pohár liszt

1/2 pohár cukor

1/2 pohár étolaj

1 csomag sütőpor

1 tojás

Lazán összekevered a hozzávalókat, aztán, ha akarod, beledobálod az apróra vágott csokit vagy gyümölcsöket és a papírral bélelt muffinformába kanalazod. Nem kell előmelegített sütő, 180 fokon kb.20-25 perc alatt készül el, a tűpróbát ne feledd! Mielőtt kivennéd a formákból, hagyd 5-10 percet pihenni a kész sütit.

2011. febr. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

enyém is 24 db-os alaprecept, hetente csinálom.bögrével mérem, ami 2,5 dl-es.

2 bögre liszt

1 bögre tejföl/joghurt

1,5 bögre cukor

2 tojás

1 dl olaj

1 csom sütőpor.

ezeket összekeverem úgy, hogy tejföl-tojás-cukor-olaj-sütőporos liszt.

innéttől kezdve, ami éppen van itthon, kb másfél bögre

darabos cucc. száritott vagy friss gyümi,csokidarabok

(lassan elfogynak a csokimikulások)dió,mogyoró, de még sárgarépásat is szoktam.reszelt citrom, narancshéj, fahéj

vaniliás cukor,kakaó, attól függ, hogy világosat, vagy sötétet akarok.

van mikor az első adag világos, a másodikba pedig teszek egy kis kakaót is.

a tetejére egy negyed diót teszek, az megsülve nagyon feldobja.

3/4-i töltöm a kapszlikat, és én 5 percig erős lángon szoktam indítani, majd visszafogva még kb 25 perc.

a tűpróba valóban elengedhetetlen.

vizes viledára teszem a tepsit és hagyom hűlni 10 percig.

utána mehet a második adag.

2011. febr. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

www.mindmegette.hu

almás muffin és szuper csokis muffin.

2011. febr. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen kipróbáljuk
2011. febr. 18. 18:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!