Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Nagyon egyszerű, bevált,...

Nagyon egyszerű, bevált, finom süti receptet szeretnék szülinapra párocskámnak (? )

Figyelt kérdés
2011. okt. 8. 22:10
 1/4 anonim válasza:

Lehet kapni kész, kerek piskótalapokat a közértben. Na, ha veszel egy olyat (csak nézd meg, hogy friss legyen), főzöl egy pudingot és ráöntöd (a tortalapnak van egy kis pereme így nem folyik ki a cucc), teszel rá befőttből valami gyümölcsöt, és ha gondolod, még leöntheted egy dr oetker tortazselével, aztán az egész cuccot beteszed a hűtőbe és már kész is a torta.


Én ilyet csináltam a barátomnak, vaníliapudinggal és meggyel, és nagyon ízlett neki :)

2011. okt. 11. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Állati finom! :) (pedig a Sportszelet, mint csoki nem épp a kedvencem)

Sportszelet:


hozzávalók a tésztához:

52 dkg liszt, 7,5 dkg margarin,2,5 evőkanál kakaó, sütőpor, szódabikarbóna, 22dkg porcukor, pici só, 2 tojás, 1 dl tej. Ezeket összegyúrjuk, 3 lapot sütünk.


Krém:

6,5dl tej, 2 cs csokipuding, 2 cs van.cukor


Ezt megfőzzük, kihűtjük.Közben kikeverünk 26,5 dkg margarint, 20 dkg porcukorral, 2 evőkanál kakaóval,rummal, vagy rumaromával, majd a két masszát összekeverjük.


a lapokat ezzel a krémmel megkenjük, végül csokimáz a tetejére.


Jó étvágyat! :)

2011. okt. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

[link]

vagy

[link]

ezt kipróbáltam nagyon finom. (mascarpone helyett lehet 20%-os tejföl, szőlőlé helyett pedig valami piros gyömi össetörve, ja és én zselatin helyett zseléfix-et használtam).

2011. okt. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket! :D
2011. okt. 17. 09:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!