Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Fánkot akartam sütni, a...

Fánkot akartam sütni, a kelesztés azonban nem sikerült. Mit lehet ilyenkor a meg nem kelt tésztából csinálni?

Figyelt kérdés
Meleg helyen van, nem tudom mi a baj. Minden alapanyag friss volt.
2011. febr. 20. 13:09
 1/10 anonim ***** válasza:
tedd be a sütőbe 50 fokra pár órára
2011. febr. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
inkább dobd ki
2011. febr. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
előző vagyok: felfutott rendesen az élesztő? nem volt forró a tej?,
2011. febr. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Lehet kicsit meleg volt a tej. Megpróbálom még a sütőt, de lehet kuka lesz belőle :-(
2011. febr. 20. 13:16
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ki ne dobd! Ha nem kel meg csinálj belőle valami mást. Pl. kinyújtod a tésztát, és megkened valamivel. Pl kakaós cukor, lekvár, dió, vagy bármi, ami van otthon. Szorosan feltekered,és felszeleteled kb 2 cm-es szeletekre. Szorosan tepsibe sorjázod, és megsütöd.Ha igy sem emelkedik fel, lesz egy jó kis tea süteményed. Főzhetsz rá egy higabb pudingot, ha száraz. Nem dobunk ki semmit! Fantázia.
2011. febr. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Pont azon gondolkodtam, hogy mit lehet belőle készíteni így. Köszönöm az ötletet!!!
2011. febr. 20. 14:20
 7/10 anonim ***** válasza:

első vagyok

megkelt?

2011. febr. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Szia!


így utólag, bár nem vagyok túl gyakorlott, de én új praktikát hallottam(és érdekes, hogy se nagymamám, se édesanyám nem így tesz) de állítólag a futtatáshoz nem csak cukrot kell tenni a kelesztéshez, hanem kis lisztet is, mert ebbe kapaszkodik az élesztő...még nem próbáltam, de hátha (bár nekem látszólag meg kelt a tészta, de nem lett igazán magas,se omlós a tészta.

2011. febr. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 yttenom válasza:
Nekem a pita jutott eszembe, szétdarabolod, kis karikákra nyújtod, megsütöd, és megtöltheted akár salátával, csirkés girosszal, nem baj, ha édes. Szerintem annál érdekesebb ízkavalkád lesz. De kreálhatsz valami édes tölteléket is, pl. diókrémet bele.
2011. febr. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Kakaós csiga lett belőle, de egy centit sem kelt. Azért finom lett így is :-)
2011. febr. 22. 09:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!