Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » SOS! Sürgős! Hajtogatott...

SOS! Sürgős! Hajtogatott vajas tésztát akartam készíteni, de amikor becsomagoltam a tésztába a vajat és megpróbáltam kinyújtani, kinyomta a vajat a tésztából. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
(azóta mérgembe össze is gyúrtam) és most csak egy vajas ragacsos plötty. Mit tudnék vele kezdeni? Sajtos rudat akartam belőle készíteni. Nagyon elszomorodtam hogy nem sikerült.

2011. okt. 28. 16:00
 1/4 anonim ***** válasza:
76%

Hát, megpróbálhatod még újrahajtogatni, de az már nem olyan.

Legközelebb: Kevés liszttel gyúrd össze a vajat, és inkább lapos téglát formázz belőle, úgy hűtsd le.

2011. okt. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
már az se érdekelne ha nem lenne szép leveles csak ki tudjam nyújtani és csinálni valamit belőle hogy ne menjen kárba.
2011. okt. 28. 16:10
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Semmi gáz !!! nem gond hogy össze gyurtad tegyél hozzá még lisztet. Nyujts ki újra és hajtogasd össze. Addig rakj hozzá ujból lisztet amig nem tudod jól össze gyurni: nem fog a tészta megkeményedni mert a zsiradék nem hagya.

Arra viszont nagyon figyelj amikor sütöd,hogy közepes hőfokon süsd. Amikor ugy érzed ,hogymár csak 4-5 perc van hátra ahoz ,hogy kész legyen vedd ki a sütöböl,mert a zsiradék miatt igy is tovább sül. Ha igy csinálod biztos ,hogy nem szárad ki és másnap is puha marad.

Velem is fordult elő már ilyen:

2011. okt. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm!Remélem sikerül valamit összehoznom :)
2011. okt. 28. 16:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!