Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miket főzzek 1 hétig az...

Miket főzzek 1 hétig az alábbiakból?

Figyelt kérdés

1 hetet csúszik a fizum,nem tudtam előre,minden pénzem elfogyott.

De végülis van itthon sok minden,de venni egy szem semmit nem tudok.

Ezekből kell kb 4-5 vacsora,meg magamnak ebéd,de én megeszek bármit.

Liszt,vaj,1 tejföl,leveszölsdég,tészták,hagyma,tarhonya,2 adag fagyasztott pörkölt,rengeteg kukoricakonzerv,búzadara,liter tej,lekvár,befőtt,cukor,pár szem krumpli,15 tojás,2 élesztő,kevés olaj,meg persze mindenféle fűszer.


zöldségleves és palacsinta az egyik,ebből palacsintát tudok magamnak ebédre

pörköltöt feltuningolom hagymával,igy elég kettőnknek 1 adag,másik adagból gulyásleves,igy felhasználom a kevés krumplit


mit csináljak még?


2011. márc. 2. 14:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
72%

Tarhonya.

Tejbegríz.

Tojásrántotta, bundás kenyér, melegszendvics a vaj végett.

A kukoricakonzervből kukoricasalátát.

17/L.

2011. márc. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

bundáskenyérhez nincs kenyerem

tarhonyához mit?

kukoricasalátába nem csak kukorica kell,többit honnan vegyem?


irtam,h ennyi van és slussz:S

2011. márc. 2. 14:52
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Palacsinta, hagymás rántotta, pörkölt tésztával, lekváros tészta, tejfölös kukoricás tészta.
2011. márc. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
tojás pörkölt, tojásos galuska, ha akadna otthon még egy kis szalonna is, akkor öregtarhonya.
2011. márc. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Zöldségleves, a maximálist hozd ki belőle, hátha marad másnapra is :). Én a pörköltet főtt kukoricával tuningolnám fel, szoktam csinálni (én imádom, zuram nem szereti).

Van egy olyan leves, hogy reszeltleves, ehhez kell 1 hagyma kevés olajon-vajon dinsztelve, leveszed a tűzről kevés pirospaprika bele, leveskocka vagy ha nincs akkor só bors s kalap, engeded fel vízzel. Elgyúrsz 1 tojást annyi liszttel és 1 evőkanál búzadarával, hogy kőkemény legyen (lehet szaporítani vízzel) s mikor lobog a lé akkor belereszeled a reszelő nagy lyukán. Ez kb ennyi, nem nagy cikk de ehető.

Gyárthatsz még barátfülét (lekváros derelye).

Akkor lekváros tésztát (nem tudom ha létezik férfiember aki szivesen eszi, nálunk nem).

Tojásból... hagymás tojásrántotta. Vagy létezik tojásleves is, ami eszméletlenül jó(szerintem).

Ha van elég liszted akkore gyárts a pár szem krumpliból, lisztből élesztőből házi kenyeret.


még gondolkozok :)

2011. márc. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

nem szeretem-nemszeretem hét van...eszi amit kap,most kibir egy hetet hogy csak a melóban menzán válogat (még jo h azt fizeti a cége)

köszönöm az ötleteket,várom még


ma palacsinta,zöldségleves mindkettőből sok,igy palacsinta marad holnapra ebédre nekem,leves meg estére,és csinálok mellé valamilyen tésztát...grizestésztát


éhen nem halunk,csak előre meg kell tervezni végülis...legalább van miből

2011. márc. 2. 15:27
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mekkora adagok a pörköltök, de a gulyáslevesbe is, ha elég apróra van kockázva a hús, akkor szerintem kevés is "elég". És esetleg készíthetsz még belőle tarhonyáshúst, vagy riszeshúst, apróra vágva ebben is nagyon kiadós. Vagy ha marad még egy kevés, megdarálva és átfűszerezve kinevezed bolognai makaróninak.
2011. márc. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

2 rendes adag

azért irtam hogy az egyiket feltuningolom hagymával (de lehet h kukoricával?), amásikból pedig gulyásleves,ami megy krumpli is


közben eszembe jutott,van lencsém is,abból a tejföllel lesz egy jó vacsorányi főzelék,szilveszterkor ugyis elmaradt

2011. márc. 2. 15:36
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
paprikás krumpli hosszú lével, habart krumplileves, palacsinta, lapcsánka/tócsni, lángos, tejfölös-kukoricás tészta, zöldségleves galuskával, sült krumpli, rántott krumpli, vega rakott krumpli kukoricával, tejbe megfőzöd a búzadarát és lekvárral eszed, hirtelen ennyi jutott az eszembe
2011. márc. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
utolsó vagyok, eszembe jutott még a tojásleves
2011. márc. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!