Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit lehet az alábbiakból főzni?

Mit lehet az alábbiakból főzni?

Figyelt kérdés
Csirkemell tejszín sajt tészta. leves van. köszi.
2010. dec. 22. 10:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
csirkemellet kilopfolod,so bors,bele egy tepsibe,tejszinnel meglocsolod,sütöd.ha a husi megpuhult,ra reszelt sajt,rapiritod,es kesz is,
2010. dec. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
vagy, hagymát dinsztelsz, rá a csíkozott husi,fehéredésig kevergetni, majd rövid lével puhára sütni. tejszínnel fölengedni, fűszerezni. közben kifőzni a tésztát, összekerni a raguval, jénaiba tenni, ,megszórni reszelt sajttal és pirulásig sütni.
2010. dec. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Csirkemell befűszerez. jól lesütöd(oldalanként 3 perc kb. hogy ne száradjon ki.). Ha letapad egy kicsit az a jó. A letapadt húsra ráöntesz egy kis levest az felhozza a pörzsanyagot. Ráöntesz egy kis tejszínt. Összeforralod míg egy kicsit sűrűsödik, majd beleszórod a reszelt sajtot ami még jobban beköti. Felszeleteled a csirkemellett és bevonod ezzel a mártással és a végén tehetsz rá még egy kis sajtot amit akár még rá is süthetsz. Köret tésztát is átforgathatd egy kevés mártással. Remélem tudtam segíteni.
2010. dec. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
hűűű! mindenkinek kszi! utolsót már el is készítem. :)))))Boldog Karácsonyt nektek!!!!
2010. dec. 22. 11:31
 5/8 anonim válasza:

Sokfűszeres csirke, nekünk 25-én lesz

hozzávalók 4 főre

• 60 dkg csirkemellfilé

• 5 dkg trappista/ edami sajt

• 3 dl főzőtejszín/habtejszín

• 1 púpozott ek mustár

• 1 tk majoranna

• 1 tk bazsalikom

• 1 tk kakukkfű

• 1 csapott tk tárkony

• negyed reszelt szerecsendió

• 1 ek grillfűszer

• őrölt feketebors

• só

elkészítés

1. A csirkemelleket szeletekre vágjuk, vékonyra kiklopfoljuk, enyhén sózzuk, borsozzuk.

2. A sajtot vékony, kb. 5 cm hosszú szeletekre vágjuk, a hússzeletekre tesszük és feltekerjük.

3. A mártáshoz egy serpenyőben felforrósítjuk a tejszínt, belekeverjük a mustárt és a fűszereket, összefőzzük és besűrítjük.

4. Egy jénai tálat margarinnal kikenünk, belefektetjük a hústekercseket és ráöntjük a mártást.

5. Forró sütőben pirulásig sütjük.

sütési hőfok: 180 °C

sütési mód: alul-felül sütés

2010. dec. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
10:53-as válaszoló vagyok. Hogy sikerült(állag,íz)Csak mert szakács vagyok és akkor találtam ki és kiváncsi vagyok a végeredményre.Köszönöm a választ
2010. dec. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
isteni lett! Tésztára nem tettem sót mert a szósz a sajt miatt sósabb. 20perc alatt meg lett 2 gyermekkel egyedül, ez szuper. Férjem imádta.
2010. dec. 24. 15:34
 8/8 anonim ***** válasza:
10:53-as vagyok ismét! Örülök h segíthettem:) Amúgy ezzel a "pörzsanyagos" módszerrel sok szószt lehet készíteni a lesütött hús mellé. Borral is fel lehet önteni és akkor van egy boros mártás:) Boldog Karácsonyt kívánok!
2010. dec. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!