Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Háziasszonyok! Amikor először...

Háziasszonyok! Amikor először főztetek csak magatokra és a férjetekre/barátotokra/ élettársatokra, akkor nem féltetek attól, hogy nem is finom az az étel, amit főztetek, vagy, hogy nem a másik szája íze szerint csináljátok?

Figyelt kérdés
Otthon is szoktam főzni, de akkor nem voltak ilyen félelmeim. Most költöztem össze a barátommal, és állandóan attól félek, hogy nem ízlik a barátomnak az étel. Félek, hogy alul maradok az anyukájával szemben. Ha összehasonlítja az ő ételeivel, biztos, hogy az enyémek nem olyan jók. Azt is tudom, hogy a barátom szeret enni, és szereti a finom ételeket, viszont szeret engem is, így nem mondaná meg, ha valami nem ízlik neki. Ti hogyan bírkóztatok meg ezzel az egésszel? Állandóan recepteket lesek az internetről, meg praktikákat próbálok ellesni, de így is van, hogy elrontok valamit.
2011. márc. 2. 19:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne izgasd magad rajta! Teljesen felesleges. Nem anyucijával fog élni tovább, hanem veled.

Ha esetleg nem ízlik neki az étel, kérd meg, hogy őszintén mondja el és sorolja fel azt/azokat is ami/amik hiányoznak belőle.

Ha úgy érzed, hogy nem vagy 'magabiztos', kezd egyszerűbb receptekkel, amiket gyakran főztél otthon is és mindenkinek ízlett.


Az én párom is előnybe részesítette az anyuci főztjét .. aztán megkóstolta a rakott krumplimat, mondanom se kell, hogy azóta anyuci főztje a második lett :]]]

2011. márc. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

1. Ha már tudsz valamennyire fözni - és szerintem igy van - akkor fözz úgy, ahogy szoktál.

2. A barátodnak mondd meg, hogy te úgy fözöl, ahogy megszoktad, ha valami nem izlik neki, akkor mondja meg, mert te azt szeretnéd, ha jól esne neki.

3. Az anyukát ne érezd vetélytársnak, te máshogy fözöl, meg ö is, de ettöl még nem rosszabbegyikötök föztje sem.

4. Ha van valami, amit a barátod CSAK úgy szeret, ahogy az anyuka fözi, akkor kérd meg öt, hogy mutassa meg, hogyan késziti azt az ételt. Hidd el, szivesen fog segiteni, és még a kapcsolatotok is barátságosabb lesz.


Mellékesen mindenki ront el ételt, még akár nagy tapasztalattal is, emiatt ne idegeskedj, ha valami kicsit félresikerül, akkor azt kicsit javitasd fel és tálald saját receptként. (Nagyon sok ismert recept igy keletkezett - egy hiba feljavitásából)


Sok sikert!

2011. márc. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem ez könnyű volt, mert előtte is főzőcskéztem otthon. Nem féltem, hogy elrontom, mert előtte is ízlett neki, amit főztem. Nagy ritkán rontom el, amit főzök. 24L
2011. márc. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%

1. Nem az anyja vagy, hanem a barátnője. Nem kell az összehasonlítás.

2. Ha nem ízlik neki és nem mondja meg, az az ő baja: legközelebb is ugyanolyat kap.

3. Nem kötelességed főzni rá, azaz nem kell megfelelned. Örüljön, hogy főzöl. Viszont: ha együtt főztök (besegít), együtt rontjátok el vagy csináljátok finomra, megoszlik a felelősség.

2011. márc. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

én kicsilány koromban megtanultam főzni anyukámtól /muszájból/persze alapdolgokat.aztán amikor a párommal tizenévesen összeismerkedtünk, elkezdünk együtt

főzöcskézni, hogy meglepjük dolgozó, fáradt szüleinket.

volt balsiker is, de a sikerélmény több.így sosem volt vita, hogy kinek a családja főz jobban,mert azt főztük, amit akartunk és hálásak voltak érte.

ha tehetitek főzzetek ti is együtt,megismeritek egymás ízlését, jó alkalom az összecsiszolódásra.

aztán eltelik pár év és a pasik úgyis kihátrálnak a konyhából előbb-utóbb:)))anyukám Te ezt úgyis tudod magadtól:))

üdv

2011. márc. 3. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Főzz úgy, ahogy tanultad, ahogy szoktad, az biztonságot ad. Úgyis látni fogod a párodon, hogy valamit csak "illendőségből" eszik meg. Akkor tenném azt, hogy megkérdezném a mamáját, hogy ő hogyan szokta. No persze először elmondanám neki, hogy én hogyan csináltam, márcsak azért, hogy lássa, én is tudom a módját, nehogy azt higyje, nem tudom, hogyan kell csinálni. Biztosan lesz valami "apróság", ami miatt más az íze annak, amit a mama főzött. De alapjaiban azt mondom, szokjon hozzá ahhoz, amit te főzöl, nem kell vele sokat foglalkozni.
2011. márc. 3. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia! Ezzel én is így voltam. A férjem anyukája széles körben elismert konyhatündér, a társaságban ha van valami (építkezés, bográcsozás, vendégség), mindig ő főz, és lakodalmat csap 3 embernek is. Nagyon féltem, hogy én hogyan tudok majd a hagyománnyal szemben megfelelni?

és, kiderült, a férjem nem szerette, ahogy az anyja főz!!! Hiába dicsérték egy csomóan, pont hogy a családjának nem ízlettek az intenzív fűszerek, állandóan "nagy" kaják!

Szóval, nagyon jó, ha hazajön munkából, nem pörkölt és nokedli várja, hanem saláták,(sima, majonézes, hagymás krumpli stb) vagy egyszerű kaják.

Szóval, ne félj, ha szeret, akkor nem azért fog, mert úgy főzöl, mint az anyukája! ha meg elrontasz valamit, hát nem tragédia, minden nem lehet tökéletes. :) Majd legközelebb.

2011. márc. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!