Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mond valaki kefires langos...

Mond valaki kefires langos receptet de olyat ami ki volt probalva?

Figyelt kérdés
2011. márc. 5. 08:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!én ezt már megsütöttem párszor és nagyon finom.

1kg sima liszt,0,5 liter tej, 5dkg élesztő, 2 dl kefír, 1 kanál só

Elkészítése:A hozzávalókat összekutyolod az élesztőt csak belemorzsolod(lehet úgy is, hogy felfuttatod egy kis cukros tejben)és egy kiolajozott nylon zacskóban egy éjszakára hűtőbe teszed.Egy lángoshoz kb. egy marék tészta kell.Ebből az adagból nekem 10 db közepes lángos lett.

2011. márc. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én ezt szoktam: 1 nagy dobozos kefír vagy joghurt, 50 dkg liszt, 1 tojás, 2,5 dkg élesztő. Mindent összegyúrok, a liszt minőségétől ill. a kefir/joghurt töltősúlyától (375 - 450 gr) függően lehet, hogy kell még egy kis lisztet gyúrni bele, ezt érzed, ahogy összeállítod a tésztát. Akkor jó, ha nem túl lágy, szépen elválik a kezedtől és az edénytől is. Nedves konyharuhával letakarva, meleg helyen kb. 1 órát szoktam keleszteni, utána gombócokra osztom, letakarva még egy kicsit hagyom kelni (kb.10-15 perc), aztán olajos kézzel formázva, nem túl forró olajban megsütöm. 8-9 db nagy tenyérnyi (nyújtott ujjas! :=) )lángost ad ki.
2011. márc. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Koszi!!!
2011. márc. 5. 23:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!