Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Nagyonfinom borsóleves recepte...

Nagyonfinom borsóleves receptet keresek?

Figyelt kérdés

mikor kell bele a csurgatott tészta és miből készítitek?

mivel sűrítitek?


2011. márc. 28. 20:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Zsírt forrósítok,ráteszem a borsót,kevés sárgarépát,zöldséget. Teszek rá sót,pici cukrot,bazsalikomot,ha kell egy kicsi vizet,és megpárolom. Ha már majdnem puha a borsó,teszek rá egy kanál lisztet,azzal jól átforgatom. Felöntöm vízzel, ha felforrt,és a borsó is puha beleteszem a tésztát,és apróra vágott zöldségzöldjét. Aki szereti,tejfölt tesz bele.

Tavasszal friss borsóból az igazi.

2011. márc. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Olajat felforrósítom, bele teszem a karikára vágott zöldséget, répát, krumplit, zöldborsót (ezt ne vágd karikára :)), megsózom, pici víz, és fedő alatt párolom kicsit!

Ezután rakok rá őrölt pirospaprikát egy kicsit, egy kiskanál cukrot, felengedem vízzel és a tetejére dobok egy fél zöldpaprikát.Ha már puha minden, akkor a galuskát beleszaggatom, mikor kézzel, mikor szaggatóval, az csak te tudod hogy szereted.


Van, hogy galuska helyett fél kg lisztet összegyúrok 1 db tojással, és egy kis sóval, jó keményre, ha kell, berakom fagyóba, hogy keményebb legyen a szaggatásnál, és csipetkéket csinálok belőle, amit utána beleöntök!

2011. márc. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
bocsi második vagyok, a végén természetesen még ízesítem, vagy delikáttal, sóval, borssal
2011. márc. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm, ma megcsinálom
2011. márc. 29. 07:47
 5/8 A kérdező kommentje:
kész van, 2 tányérral ettem, és még ennék, ha bírnék
2011. márc. 29. 11:15
 6/8 anonim ***** válasza:
Melyiket csináltad?
2011. márc. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
az elsőt
2011. ápr. 19. 08:33
 8/8 A kérdező kommentje:
ma is megcsináltam a másodikkal, nem volt rossz :D
2011. ápr. 19. 11:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!