Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Főzéssel hogy álltok? Én nem jól.

Főzéssel hogy álltok? Én nem jól.

Figyelt kérdés
Egyáltalán nem tudok főzni és nem is érdekel a dolog . Ti hogy vagytok ezzel?
2011. márc. 30. 14:20
1 2 3
 21/24 doboszoli ***** válasza:

50 éves hímnemű létemre imádok főzni. Nem rabszolgasorsként élem meg, hanem alkotásként.

Hogy is kezdődött?

Olyan 19 évesen került először fakanál a kezembe, pörköltet főztem remegő térdekkel, 5-6 fős baráti társaságnak. Öreg barátom, Jani bácsi instrukciójait leírtam, és ez alapján megcsináltam. Megették, maradjunk ebben.

Ezen igen felbátorodtam, és folytattam. Jöttek a lecsók, halászlék, pacalok, majd a sültek, rántottak.

Néhány év alatt egész otthonosan mozogtam a konyhában.

Kezdtem tudatosan csinálni a dolgokat, rájöttem mit miért kell tenni. Olvasgattam is.

Mostanára ott tartunk, hogy az főz, aki ráér.(nejemmel)

Legnagyobb adagom eddig 300 fős gulyás volt, ám legbüszkébb egy lakodalomra voltam, amikor jó barátomnak bevállaltam 80 főre a lagzis főzést. Ebédet, uzsonnát, vacsorát.

Magam is szeretem a jó kaját, szépen megterített asztalról, de szívesen főzök jó étvágyú társaságnak.

Imádom hallgatni a szó nélküli kanálcsörgést...

2011. márc. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Kit hogy neveltek. Engem a nagyim sok mindenre megtanított, akármit főzött vagy sütött, közben mindig mondta, hogy mit hogyan és miért kell csinálni, én így nőttem fel. Ha anyumon múlt volna, még most sem tudnék főzni.

Egyáltalán próbáltál valaha főzni bármit is?

2011. márc. 31. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
15:32-es vagyok, megkérdezhetem hogy miért kellett engem így lepontozni?? Kíváncsi volnék kinek szúrtam ennyire a szemét? Azért mert nekem más az életfelfogásom, nem a konyha körül forog az életem? Komolyan mondom itt ha valaki nem azt csinálja, mondja, úgy él ahogyan az "általánosan elfogadott és megszokott" akkor annak rögtön nekiesnek. Én csak leírtam egy véleményt, ahogy én gondolom, nem hiszem hogy ez ennyire haszontalan volna a kérdés szempontjából. Ha meg nem tetszik, nem értesz velem egyet akkor írd le és ne sunyin pontozgass. De utálom az ilyeneket.
2011. márc. 31. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 Nixi-Pixi válasza:

Imádok főzni és állítólag van is hozzá teheségem.

A napokban találtam meg a neten az AFTERCHEF főzőiskolát, megtetszett pár órájuk, főleg a nemzetközi estek és a bonbon készítés. Már votam is egyszer náluk, nagyon jó kis hely. Ajánlom nektek is

2011. jún. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!