Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Főzéssel hogy álltok? Én nem jól.

Főzéssel hogy álltok? Én nem jól.

Figyelt kérdés
Egyáltalán nem tudok főzni és nem is érdekel a dolog . Ti hogy vagytok ezzel?
2011. márc. 30. 14:20
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
88%

Imádok főzni, sütni, ez az egyik hobbim. Bármit elkészítek a töltött káposztán kívül (az mindig szétfő, nem tudom miért). :)

25/L

2011. márc. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
87%

Anyukám nem kergetett ki a konyhából. Mindig ott sertepertéltem körülötte. Megtanított mindenre, és sokszor elismételte a dolgokat, hogy rögzüljön. 3 évesen ott ültem mellette a széken, amikor tésztát gyúrt, és adott belőle. Azt gyúrtam belőle, amit akartam. És megsütötte vagy kifőzte, attól függően, milyen tészta volt. És játszva tanultam. Faragtam a krumplit, a srépát, panírozhattam a húst stb...mondjuk több időbe is telt, de volt kitartása. És ott ragadtam, megszerettem, megtanultam. 5 (nem vicc!) éves voltam, amikor megsütöttük a tesómmal az első tortánkat anyunak, míg dolgozott. A tesóm akkor 10 volt, de én voltam a cukrász, ő a kukta. :) A mai napig emlegeti anyu.

És amikor 14 lettem, már én főztem, ha anyu délelöttös volt 8apunak és a tesómnak). Sőt, anyu őket is megtanította főzni, ha vele történne valami, akkor el tudjuk látni magunkat.

És így nevelem a lányaimat. Az 5 éves lányommal főzök (a kicsi még csak 1,5), sütök és hagyom takarítani,mosogatni.

Aki nincs rászoktatva ezekre,akit kiküldenek a konyhából amikor jönne érdeklődni, attól ne várja senki, hogy önszántából 18 évesen (vagy később) már dalolva s önként bemenjen, és csinálja. (Tisztelet a kivételnek.)


Üdv!

37/L azaz anya

2011. márc. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
88%
Első vagyok. Szerintem is nevelés kérdése az egész. Én is mindig ott álltam anyukám mellett a konyhában kicsi koromtól kezdve, és később már nem okozott gondot, hogy önállóan kell elkészítenem egy ételt. Ráadásul annyira szeretek sütni, főzni, hogy nem muszájságból csinálom, hanem mert tényleg élvezem, pedig minden nap főzök a kis családomnak.
2011. márc. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
84%

Én is kiskoromtól segítettem anyunak, sosem kérte, vagy erőltette pedig. Mentem magamtól. Anya amúgy eredeti szakmáját tekintve szakács, csak a gyerekei születése után, felnőttként tanult tovább... Szóval nagyon jól főz, és én (remélem) mindent ellestem tőle. Nagyon szeretek főzni és enni is :) Ha unom magam, vagy olyan kedvem van, kipróbálok valami új receptet, nem is az evés miatt, tehát hogy bevágjam a végeredményt, hanem maga a szöszmötölés leköt, megnyugtat.

És hát mégse úgy kellett anno a vőlegényem elé állni, hogy "na hát drágám, sajna nem tudok főzni, úgyhogy vagy rendelünk valamit, vagy étterembe megyünk". Én ezt cikinek érezném. Nagyon változott a világ nagyanyáink óta, de szerintem ez a képesség még mindig kell egy nőbe. Legalábbis jobb, ha van.


27/N

2011. márc. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
50%

14:37 vagyok

17 éves koromtól már én főztem a családra (a szüleim későn jártak haza, én egy-kettő körül), ez ment 24 éves koromig, akkor költöztem külön.

2011. márc. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

engem mindig kihajtottak a konyhából mondván nehogy megsérüljek..:(

ennél már csak a modern-nő-szindróma rosszabb

( amikor sokat dolgozik és a főzésre szánt idejéből csíp el, és a gyermeke is kívülről fújja az összes olyan éttermet ahonnan ha éhes tud rendelni.. vagy egyszerűen nem főz mondván nincs ideje)

a szükség viszont nagy úr, szóval megtanultam én is főzni:)

nem munkának kell felfogni. élvezni kell és akkor jobban viseled még a kudarcot is mert hát nem mindenki született stahl juditnak :D

nna ez rossz példa volt mert ő csupa drága és külföldi dolgot részesít előnyben és kétlem hogy minden családban halomszámra állnának a sáfrányok meg a tisztított vajak:D

2011. márc. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Tudok és szeretek is sütni-főzni.

Szerintem alap, hogy egy nő ne költözzön össze tudatlanul pasival. Anyu helyettem is szégyellte volna a dolgot és idejében megtanított főzni.

13 évesen már minden alap ételt megfőztem. Amikor középiskolás voltam már sokszor hagyott magamra a konyhában. Suli után összeköltöztem a párommal és speciálisabb kajákat is megtanultam szakácskönyvből, internetről. És kialakult a saját főzési, fűszerezési stílusom.


23/L

2011. márc. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
32%
Jaj ez milyen már? Egy nőnek azért kell összeköltözni egy férfival hogy főzzön rá? Cselédnek? Kössz nem. Az én anyukám sem tudott főzni amikor apukámmal összeköltöztek, na bumm. Aztán lassan belejött de a mai napig utálja. Úgy látszik ezt én is örököltem mert mindig is utáltam a konyhában pepecselni. Ráadásul ha neki is álltam valaminek néha-néha tuti hogy nem sikerült, nem lett jó. Így aztán csak alapdolgokat tudok elkészíteni de nem tudnának szakácsnak eladni. Mi a párommal nem csinálunk ebből nagy ügyet, megoldjuk nagy főzőcskézés nélkül is. Ha pedig választani kell hogy egy szép hétvégét otthon a konyhában töltsek el vagy elmenjünk valahová akkor egy percig nem gondolkodom.
2011. márc. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
79%
Nekem nagyon furcsa,hogy a "mai"lányok nem tudnak,vagy nem szoktak főzni.El sem tudom képzelni,hogy miket esznek otthon???Még hétköznap valahogy el tudom képzelni,hogy szendvics,meg ilyenek,de hétvégén,mit esznek???Nem tudom,Nekem mit szólna a férjem,ha mondanám,hogy mától nem főzök,éljünk úgy ahogy a mai lányok szoktak,nincs főtt kaja,majd eszik amit talál.Mindig is ott sündörögtem anyu körül pici korom óta,néztem ahogy süt-főz.Most már 40 vagyok,és szinte minden nap főzök,hétvégén pedig kelek reggel,és csinálom a vasárnapi több fogásos ebédet.
2011. márc. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
15:32 Leírnád,hogy miket esztek?És a 'pasid'ezt így el is fogadja,hogy nem főzöl?Akkor Te nagyon szerencsés vagy.
2011. márc. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!