Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mennyibe kerül előállítani...

Mennyibe kerül előállítani egy margarita pizzát otthon?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 4. 15:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%

Attol fugg, hogy hanyszemelyre szeretned, es milyen minosegu alapanyagokbol.

Ha csak egyre, akkor inkabb rendelj, mert az finomabb. A pizzeriakban kaphato kemenceben sult pizzat nem tudod otthon mecsinalni ugyan ugy. Es egy pizzara a koltseg ugyan annyi ha rendeled, vagy otthon csinalod.

2011. ápr. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
25%

én receptem szerint,ebből 3 pizza kijön:

1 vaj: 150forint

1 kiló liszt (ebből kb 70 deka használódik el) 150Ft

1 élesztő 40Ft

1 deci tej (vegyük azt h nincs otthon bontva,igy meg kell venned fél lterest) 120Ft

1 tojás 30 Ft

kiskanál cukor

1 kis tejföl 80Ft


eddig 570


erre jön pizzakrém ,most akciósan vettem tubusost 99-ért pennyben

plussz sajt 10 deka 120Ft

2011. ápr. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

az elsőnek nincs igaza,mióta itthon csinálom a pizzát,azóta nem rendelünk,mert olyan finom az itthoni


igaz nem margaritát csinálok,hanem hagymával,virslivel,sonkával,füstölt sajttal,kukoricával...


és árban is olcsóbb,hisz az előbb leirtam,h 3 pizza kerül kb 800Ft-ba és még marad is liszt,tej,pizzakrém a következőhöz...

2011. ápr. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

én recim:

tészta:liszt 150Ft,élesztö30-60Ft,tej 150Ft/viz,olaj1 dl kell

szósz:paradicsom püré 70Ft,víz,pizza fűszerkeverék 260Ft

feltét:....,sajt 10dkg 150Ft


75dkg lisztet sóval elkevered bele 1dl olaj élesztőt tejben vagy vízben felfuttatod 1 kis cukrot teszek én bele,összegyúrod 30 perc kelesztés.

A paradicsom pürét kb 1dl vízzel elkevered bele a fűszerkeverék kb a fele zacsi,én teszek bele még sót bors is.

4-5db tészta gombóc jön ki.

a tésztát 3p elő sütöm és utána kenem meg szósszal

2011. ápr. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

lemradt nekem is van még szószóm pedig már kétszer sütöttem belöle

kb 1000 Ft és tök jó érzés hogy te csináltad.(nekem azt mondták jobb mint a "donpepés"

2011. ápr. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Én így készítem:

40 dkg liszt, 2 dkg élesztő, 3 dl langyos víz, 1 teáskanál só, pici cukor az élesztő futtatásához, 4 evőkanál olaj. Ebből egy hatalmas pizza lesz (gáztepsi méretű).

Feltét: 1 konzerv sűrített paradicsom, oregáno, bazsalikom, kevés cukor, 10-15 dkg sajt.

liszt: 150 ft

élesztő: 40 ft

sűrített paradicsom: 100 ft

sajt: 150 ft

víz, só, cukor és olaj mindig van otthon.

Az egész durván 500 ft, és mint írtam, hatalmas pizza lesz belőle. A paradicsomszószra pedig mindent rádobálok, amit találok otthon (kukorica, borsó, párizsi, szalámi, virsli, mikor mi van a hűtőben).

Szerintem nagyon finom a házi pizza, és olcsóbb, mintha rendelnéd.

2011. ápr. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 tade ***** válasza:
Kedves masodik,nem szorozni akarok, de 3 pizzara neked eleg a 10 dkg sajt???? Nekem eleg kevesnek tunik....
2011. ápr. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

a 10 dekát a margaritára irtam, a rendelt pizzára kb ennyit tesznek..



de utána irtam,hogy én miket teszek rá (füstölt sajt,sonka,virsli stb...)


második voltam

2011. ápr. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Teljesen egyet értek a házi pizzásokkal, mert amióta én is kaptam egy receptet, csakis itthon készítek pizzát és nem rendelek sehonnan.

az enyém is naggyából ez a 40 dekás változat, de nekünk kettőnknek fél adagot szoktam, azaz 20 deka lisztből, amiből egy közepes tepsi lesz.ezt 8 kockára vágom és bőven jól lakunk belőle.

feltétnek én is pizzaszószt használok, egy tubus 3 alkalomra elég. persze egy kis kecsappal dúsítom, attól édeskésebb. egy pizzafűszerkeverék is nagyon sokáig elég,

és nagyon feldobja a pizza ízét.én is az itthon lévő,szalámit, füstöltsonkát, gombát stb szórom rá, és a tetejére reszelt sajtot.

az előző kedves válaszolók, már hozzávetőlegesen kiszámolták, tehát lehet arányosítani.

de, Te a Marghareta pizzát kérdezted, akkor viszont változik a feltét és ár is, pedig ezt tartják a legmezeibb

pizzának.

egy gombóc mozzarella 200 ft kölül van, és, ha csak 2 szem friss paradicsomot teszel rá, az is legalább egy százas.és ez a mennyiség még nem is hűde sok.

szóval én maradok az éppen otthonlévő hozzávalóknál.

és meg egy ,ha le is hurrognak érte, én mindig egy kis

cukros langyos tejben futtatom föl az élesztőt.

2011. ápr. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

A válasz írója 82%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 16:57


én is cukros langyos tejben futtatom az élesztőt


lehet máshogy is?

2011. ápr. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!