Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Bolti kenyér kontra kenyérsütő?

Bolti kenyér kontra kenyérsütő?

Figyelt kérdés

Tapasztalataitokra lenne szükségem, hogy megéri-e kenyérsütő gépet vásárolni.

Hogy jövünk ki olcsóbban?

Három fős a család.


2011. ápr. 9. 21:24
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Kenyérsütővel olcsóbb más részt akkor van kenyered amikor akarod és friss lesz!
2011. ápr. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
15%

Nem éri meg.


Drágább a liszt maz élesztő meg az áram, és még mosogathatsz is. Van amikor van kenyérakció és oylankor 120-150 ért kapod a kilós kenyeret meg 200 ért a másfelest a madarasban.


Ha nagy a család vesztek 8 kenyeret 6 ot lefagyasztotok, egész hónapra elég.

2011. ápr. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
39%
Mellesleg en nem tom, de nekem a kenyérsütps kenyértől állandóan ahmsenésem volt, meg sokszor az élesztőt sem találtam el benne, vagy sok lett vagy kevés bele.
2011. ápr. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%

Nekem két éve van kenyérsütőm. Sokkal olcsóbb és jobb a kenyér,mint a bolti. Még 3 nap után is ehető.

Ha veszel,akkor ki kell próbálni,hogy melyik recept válik be.

Első alkalommal nem biztos,hogy jónak találod.

De a neten nagyon sok hasznos tanácsot találhatsz.

Érdemes előtte vásárlás előtt elolvasnod őket. Írd be,hogy Kenyérsütés géppel.

2011. ápr. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Igen lefagyasztanám, de sajnos nincs fagyasztónk, és a hűtőnk is kicsi.

2011. ápr. 9. 21:49
 6/10 anonim ***** válasza:
46%
Nekem volt kenyér sütőm. Szerencsére gyorsan sikerült megszabadulni tőle. Mindig az a tortura. Kelesztés, mosogatás stb. Belesül a keverő lapát, széttépi a kenyeret. Mindig ugyanaz az unalmas forma. Hát nem! Most a liszt rossz, most az élesztő. Soha nem kéne. Én is spórolok, de nem a kenyér a legfőbb tétel. Gondolj bele, ha gazdaságos, és jó lenne, a világon mindenki otthon sütné a kenyeret. Ha mindenképp otthon akarod, akkor süsd a gázsütőben. Kevesebb energiát fogyaszt.
2011. ápr. 10. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
44%

Hja de télleg..


Én is megvettem régen valami 3-4 ezer forintosat a tescoban de csak 2x volt használva akkor is hasmenés lett belőle, de még a kutyáknak is (hogy mi miatt azt passzolom).

Azóta csak áll.

2011. ápr. 10. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
86%
Évek óta használok kenyérsütőgépet.Több féle receptem van, változatosan lehet benne sütni. Ha más kelt tésztát sütök, akkor csak beleszórom a hozzávalókat, és ha megkelt, formázom.Más tészták kikeverésére is használom. Tény, hogy a boltban megvenni a tartósítószeres, felpuffasztott, másnapra ehetetlen kenyeret egyszerűbb, mint venni a fáradtságot és megtanulni használni a gépet. (Mi is 3-an vagyunk.)
2011. ápr. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én szeretem a kenyérsütőm, kalácsot is szoktam benne sütni. De ha elfogy a kenyér, és nincs arra 2,5 óránk, hogy megvárjuk, míg kisül, megvesszük a boltit. Mondjuk melegszedvicsnek, pirítósnak a bolti kenyér jobb,mert a gép kicsit kalácsszerű.

Ha hárman vagytok, és sok kenyeret esztek, a 2 keverőlapátos a jobb,mert nagyobb adag kenyeret tudsz sütni benne,m int az egy keverősben.


Üdv!

2011. ápr. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
54%

Vegyél egy kenyérsütőt! Egy kétlapátos noname gépünk van és nagyon bevált! Rengeteg receptet kipróbálhatsz, kísérletezhetsz, készíthetsz teljes kiőrlésű kenyeret is, ami olcsóbb, mint a bolti és tudod is, hogy mi van benne. Ahogy az előttem szólók is írták, tovább eláll a kenyér, laktatóbb, és a variációk száma végtelen, amit kipróbálhatsz. És ha nem válik be a hagyományos kockaforma, csak dagasztóprogramra rakod be az alapanyagokat, miután összegyúrta a gép, kiszeded, átgyúrod, cipóra formázod és mehet is be a sütőbe. Csinálhatsz pizzatésztát is, mindenféle kelt tésztát, pl kakaós csigát, buktát, kalácsot, minden tészta sokkal szebben megkel, mintha hagyományosan kézzel gyúrnám. Mindig van itthon kenyér és mégsem romlik ránk néha fél kiló, a rossz logisztika miatt :) Mi annak idején konkrétan azért vágtunk bele, mert olcsóbban kijön, mint a bolti. És a minősége is jobb. Nekem rengeteg energiám megspórolja a kenyérsütőm.

Csak ajánlani tudom!

2011. ápr. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!